Naujasis Baltijos šokis'16: Erna Omarsdottir, Valdimar Johannsson | Islandija
Lazyblood
Gegužės 19, ketvirtadienis
21.00 Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Trukmė: 60 min.
Nuotrauka: Christophe Lucien
Idėja, muzika, tekstas: Erna Ómarsdóttir ir Valdimar Jóhannsson
Garsas: Gardar Eidsson
Produkcija ir platinimas: Esther Welger-Barboza
Premjera: 2010 m.
Islandų koncertas-spektaklis „Lazyblood“ – visai naujas Ernos Ómarsdóttir ir Valdimaro Jóhannssono duetas. Jų muziką galima apibūdinti kaip elektroninio metalo operą su teatriniais ir fiziniais priedais, prisilietimu prie disko stiliaus ir naujoviškomis keistenybėmis. „Mes pažadame, kad kiekvienas žiūrovas po pasirodymo namo grįš su šypsena veide ir širdyje. Gali būti, kad tai gyvenimą gelbėjanti patirtis“, – teigia atlikėjai.
Erna Ómarsdóttir gimė Reikjavike, Islandijoje. Vadovaujant Annai Teresai de Keersemaeker baigė P.A.R.T.S. Po studijų dirbo keliuose kūrybiniuose projektuose su Belgijos šokio ir teatro įžymybėmis: režisieriumi Janu Fabre, šokio trupe „les ballets C de la B“ ir choreografu Sidi Larbi Cherkaoui. Erna yra dviejų trupių – EKKA iš Reikjaviko ir PONI iš Briuselio – viena įkūrėjų ir narių. Praėjusiais metais ji kūrė ir gastroliavo su savo darbais užsienyje. Su kompozitoriumi Johannu Johannssonu sukūrė IMB 1401 ir „The Mysteries of Love“. Choreografė režisavo ir sukūrė keletą darbų Islandijos šokio trupei: „We are all Marlene Dietrich for“, „Transaquania“, („Out of the Blue“) ir „Transaquania-Into Thin Air“. Nuo 2015 m. ji yra šios, pagrindinės šalies šokio trupės, meno vadovė, bet kuria spektaklius ir kitoms šokio trupėms, pavyzdžiui, garsiajai Australijos trupei „Chunky Move“.
Nuotrauka: Christophe Lucien
Su Valdimaru Jóhannssonu 2008 m. įkūrė trupę „Shalala“. Tarp pastarųjų jų darbų yra „We Saw Monster“, „The Tickling Death Machine“, „Teach Us to Outgrow Our Madness“, „Scene nationale des Quartz“ Breste 2009 m., koncertas-spektaklis „Lazyblood“. Erna su Gudniu Gunnarssonu ir Lievenu Dousselaere yra ir trio „Skyrleebob“ narė. Ji keletą kartų bendradarbiavo su Islandijos vizualiųjų menų kūrėja Gabriela Fridriksdottir, taip pat su garsiąja Islandijos dainininke Björk, Ólöfu Arnaldsu, Benu Frostu ir kt.
2007 m. lapkritį jai teko garbė kuruoti festivalį „Les Grandes Traversees“ Bordo mieste, Prancūzijoje, ir pristatyti jame naujausius savo darbus. Kelis kartus už nepakartojamą šokį ir daug žadančią choreografiją ji buvo paminėta „Ballet Tanz“ kasmetėse nominacijose.
Valdimaras Jóhannssonas – muzikantas, baigė SAE institutą Briuselyje ir įgijo garso inžinieriaus specialybę. Nuo 1994 m. iki šiandien jis kūrė muziką ir grojo su tokiomis grupėmis kaip „Mamma Hestur“, „Nine Elevens“, „Reykjavík!“, „Rodeo Machine“ ir „Lazyblood“. Su E. Ómarsdóttir įkūrė trupę „Shalala“, kūrė jai muziką ir dalyvavo daugelyje choreografės pasirodymų: „Mysteries of Love“, „Digging in the Sand“, „Teach Us to Outgrow Our Madness“, „Transaquania“, „The Tickling Death Machine“ ir naujausiame „We Saw Monsters“, kurį pernai pristatė Reikjaviko menų festivalyje.