Gulbių ežeras. P.Čaikovskio baletas
Mariuso Petipa ir Levo Ivanovo choreografija
Konstantino Sergejevo (Rusija) redakcija
Dirigentas Robertas Šervenikas
Dailininkas Viačeslav Okunev (Rusija)
Konsultantės statytojos Liubov Kunakova, Ninella Kurgapkina,
Liudmila Kovaliova, Henrieta Melnikova (Rusija)
Premjera 2004 m. gruodžio 31 d.
Jau visas šimtmetis „Gulbių ežeras” yra vienas populiariausių baletų pasaulio teatrų repertuare, romantinio rusų baleto klasikinis pavyzdys. Turbūt nėra pasaulyje teatro, kuriame nebūtų buvęs pastatytas šis baletas, ir nėra balerinos, kuri nesvajotų šokti žaviosios gulbės Odetos – Odilės. Nemirštanti Odetos gulbės tema, tai sielvartingai suskambanti, tai prasiveržianti audringu dvasiniu polėkiu tampa viso baleto simboliu. Romantiška, nuostabi, poetiška meilės istorija, papasakota P. Čaikovskio muzikos genijaus ir talentingų choreografų M. Petipa bei L. Ivanovo, ilgai išlieka žiūrovo širdyje.
Nebuvo tokio laiko Lietuvos balete, kuomet jo repertuare nebūtų buvę P. Čaikovskio baletų. Pirmasis, kurį jauna Lietuvos baleto trupė pastatė 1927 m., ir buvo „Gulbių ežeras”, iki šiandienos savo klasikiniu pavidalu statytas jau penketą kartų.
Spektaklio trukmė apie 2.50 val.
Šoka: Olga Konošenko, Genadij Žukovskij, Gediminas Bubelis, Andrius Žužžalkinas, Haruka Ohno ir Grytė Dirmaitė (pirmą kartą Pas de trois), Ignas Armalis, Anna Baranova, Voldemaras Chlebinskas