> Projektai > Šokėjo ABC > Šokėjo ABC
Lietuvos šokio informacijos centras 2010 metų pabaigoje išleido pirmąjį šokėjams skirtą žinyną „Šokėjo ABC". Žinynas skirtas šokio profesionalams bei siekiantiems tokiais tapti. Prancūzijos, Jungtinės Karalystės bei JAV analogiškų žinynų pavyzdžiu parengtas leidinys siekia pateikti atsakymus į svarbiausius praktinius profesinius klausimus.
Atsivertę žinyną profesionalūs ar dar tik pradedantys šokėjai ir choreografai galės sužinoti, kokiomis lėšomis Lietuvoje įmanoma finansuoti naują spektaklį, kur jį repetuoti, kaip kasdien palaikyti fizinę formą, kur tobulintis, į kokį gydytoją kreiptis dėl profesinių negalavimų, galų gale - iš ko gyventi bei kaip išgyventi? Čia pristatomos pagrindinės Lietuvoje veikiančios skėtinės šokio organizacijos ir kasmetiniai renginiai, Lietuvos ir užsienio šokio mokyklos, nurodomos kasdienio trenažo galimybės, pateikiami repeticijų salių, medicinos įstaigų ir gydytojų, specializuotų aprangos ir avalynės parduotuvių pavadinimai ir kontaktai, pateikiamos trumpos rekomendacijos dėl įvairių profesinės veiklos aspektų. Žinyne apsiribojama trimis miestais - Vilniumi, Kaunu ir Klaipėda, kur šiuo metu koncentruojasi daugiausia šokio profesionalų. Tačiau Lietuvos šokio informacijos centras neatmeta galimybės ateityje plėsti šio leidinio geografiją. Informacija žinynui buvo atrinkta remiantis veiklos, teikiamų paslaugų arba darbo sąlygų profesionalumu ar bent jau profesionalumo siekiu, taip pat kokybe bei įvairove.
„Šokėjo ABC" nėra tik konkrečių šokio trupių pristatymo, kuriam skiriamas kitas, kasmetinis, Lietuvos šokio informacijos centro leidinys - „Lithuanian Dance Scene", pristatantis naujausius lietuvių kūrėjų šokio spektaklius ir sėkmingai platinamas Lietuvoje bei užsienyje. „Šokėjo ABC" skirtas aprašyti ne meno sėkmės istorijoms, o pateikti informaciją apie praktines darbo sąlygas ir veiklos rūšis. Žinyno skiltyje „ABC skaitiniai" pateikiamos ir savo srities profesionalų parengtos glaustos projektų vadybos gairės: Ievos Kuizinienės paraiškų rašymo principai, Mildos Laužikaitės nuorodos apie nacionalinius ir tarptautinius finansavimo šaltinius, Eglės Tulevičiūtės pastabos apie spektaklio kūrimo proceso vadybą bei Kristinos Savickienės patarimai viešųjų ryšių klausimais.
Žinynas, kurio leidybą rėmė Kultūros rėmimo fondas, platinamas per Šiuolaikinio šokio asociaciją, aukštąsias ir specialiąsias mokyklas, rengiančias šiuolaikinio šokio profesionalus bei profesionalias trupes, jo elektroninę versiją galima rasti čia: Parsisiųsti Šokejo-ABC. Leidinio sudarytojai siūlo šį leidinį laikyti eksperimentiniu, neabejodami, jog pirmasis bandymas sulauks kritikos ir konstruktyvių pasiūlymų. Tikėtina, jog ateityje dalį informacijos teks tikslinti, kai kurių aprašomų subjektų atsisakyti, kitus - įtraukti, daug ką lems teikiamų paslaugų ar vykdomos veiklos kokybė, gebėjimas užtikrinti šokiui tinkamas sąlygas.