Berlyne pozityviai įvertintas šiuolaikinio šokio festivalio „Litauen tanzt“ startas
2017-02-02
Vakar, vasario 1d., prasidėjo jau ketvirtus metus Vokietijos sostinėje Berlyne Lietuvos šokio informacijos centro organizuojamas šiuolaikinio šokio festivalis „Litauen tanzt“ (liet. Lietuva šoka). Festivalį žaismingai pradėjo Gretos Grinevičiūtės ir Agnietės Lisičkinaitės personažai „B & B“, oficialiąją dalį – Vyčio Jankausko šokio spektaklis „Akloji dėmė“. Festivalio meno vadovė Ingrida Gerbutavičiūtė džiaugėsi, kad toks žaismingas ir eksperimentinis ėjimas su „B & B“ buvo pasirinkas tikslingai orientuojantis į Berlyno šokio meno rinką, o pristatant lyrišką vyresniosios kartos atstovo Vyčio Jankausko šokio raišką spektaklyje „Akloji dėmė“ norėta Berlyno publiką supažindinti su išskirtine Lietuvos šiuolaikinio šokio leksika.
Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė, „B & B“
Berlyno šokio centro Dock 11 žiūrovų salė buvo sausakimša. Į atidarymą atvyko Lietuvos Respublikos ambasados Vokietijos Federacinėje Respublikoje ambasadorius Deividas Matulionis su žmona, Estijos ambasados Vokietijos Federacinėje Respublikoje diplomatai, Estijos ir Lietuvos kultūros atašė, šokio teoretikė profesorė Gabrielė Brandstetter, Berlyno šokio kritikai bei žurnalistai ir šokio lauko svečiai iš Leipcigo, Kelno, Poznanės.
„Mums pasirodyti Berlyno publikai, kuri yra laikoma šokio meno gurmanais, buvo didžiulis iššūkis,“ – po spektaklio pasakojo choreografas V. Jankauskas. „Manau, susitvarkėme tikrai gerai. Po spektaklio gavau visą šūsnį atsiliepimų apie spektaklio įtaigumą, minimalistinės raiškos sukeltą stiprų įspūdį ir Lietuvos šokio meno savitumą šiuolaikinio Berlyno šokio kontekste,“ – žiūrovų įspūdžiais dalijosi V. Jankauskas.
Vyčio Jankausko šokio teatras
Puikiu pasirodymu, pilna sale žiūrovų ir audringomis ovacijomis džiaugėsi ir LR ambasados Vokietijos Federacinėje Respublikoje kultūros atašė Rita Valiukonytė. „Akivaizdu, kad šių metų festivalis prasidėjo itin sėkmingai. Džiugu, kad jis auga ir stiprėja, todėl nuoširdžiai sveikinu festivalio meno vadovę Ingridą Gerbutavičiūtę bei jos komandą uždegant ketvirtąją žvakutę ant festivalio torto,“ – festivalį sveikino R. Valiukonytė.
Iš kairės: Estijos Respublikos Vokietijos Federacinėje Respublikoje
kultūros atašė Merit Kopli, Lietuvos Respublikos Vokietijos Federacinėje
Respublikoje kultūros atašė Rita Valiukonytė, šokėjos Giedrė Kirkilytė ir
Rūta Butkus, choreografas Vytis Jankauskas, festivalio meno vadovė Ingrida
Gerbutavičiūtė ir festivalio komunikacijos direktorė Heike Diehm.
Nuo 2012 metų kas metus ir nuo 2014 metų kas trečius metus rengiamas festivalis „Litauen tanzt“ pagrindinę programą pristato Berlyno šokio centre Dock 11 ir valstybiniame Berlyno vaikų ir jaunimo teatre Theater an der Parkaue vasario 1-5 d. Festivalio programoje – šių ir praeitų metų lietuvių choreografų darbai: Vyčio Jankausko šokio teatro spektaklis „Akloji dėmė“, Agnietės Lisičkinaitės ir Gretos Grinevičiūtės interaktyvus vyksmas „B & B in Berlin“ ir spektaklis „B & B dialogas“, Mariaus Pinigio ir Mariaus Paplausko „(g)round zero“, šokio teatro PADI DAPI Fish „Dior in Moscow“ ir kartu su norvegų choreografe Annika Oswald sukurtas performatyvus pasivaikščiojimas „Lucky Lucy“, Kauno šokio teatro AURA „Be kulminacijų“ (chor. Liza Baliasnaja) ir Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią 2015 m. spektaklį vaikams apdovanotas Dansemos šokio teatro spektaklis „Spalvoti žaidimai“ (chor. Birutė Banevičiūtė).
Šiais metais svečio teisėmis festivalyje dalyvauja menininkai iš Estijos – choreografai ir šokėjai Henris Hüttas ir Karlas Saksas.
Festivalį remia Lietuvos Kultūros Taryba.
Lietuvos šokio informacijos centro informacija
Miglės Mačiūnaitės nuotraukos
„Šokio pasaulyje: naujienos, įvykiai, jų vertinimas ir komentarai“ projektą dalinai remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.