Vilniaus miesto šokio teatras LOW AIR: šokio instaliacija ŽAIDIMAS BAIGTAS
Idėjos autorė, scenografijos ir kostiumų dailininkė: Lauryna Liepaitė
Choreografai ir šokėjai: Airida Gudaitė & Laurynas Žakevičius
Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis
Muzikos autorius ir atlikėjas: Adas Gecevičius
Produkcija: Urbanistinio šokio teatras „Low Air“
Premjera: 2016
Trukmė: 55 min.
Foto: Laura Vansevičienė
“Juokas juokais, bet mes – nemirtingi.” Julio Cortazar
Lankant vieno žymiausių XX a. argentiniečių rašytojo Julio Cortazaro kapą, laikomasi tradicijos palikti taurę vyno ir lapą popieriaus, kuriame nupieštas „klasių” žaidimas. Low Air, įkvėpti šios tradicijos bei autoriaus žaidimo su vaizduote taisyklių, Lietuvos publikai pristato novatorišką spektaklį, apjungiantį šokio ir vizualaus meno (dailės) sritis.
Lyg rimtai ir lyg kiek žaisdami, menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas, kaip žaidimas su žiūrovu, jį įtraukiant į netikėtus sapno bei realybės susidūrimus. Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriuose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybę ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu.
Low Air Urban Dance Theatre | Game over | documentary
*Apdovanojimai:
Auksinis Scenos Kryžius (Geriausias metų šokio darbas, 2016)
Boriso Dauguviečio auskaras už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas, jungiant gatvės šokį ir teatrą spektakliuose bei Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą (2016).
* Kritikų kampelis:
Estetiškas, tikslus, išbaigtas. <…> tai kolektyvinis kūrinys – galbūt, tai ir yra šio darbo, kuriame vaizdai, garsai ir judesiai sudaro darnią vienovę, recepto paslaptis. Kuriamų vaizdų įtaigumu šis spektaklis primena vizijų ir sapnų įspūdžius per netikėtus įvaizdžius kūrusį ir į kažkurį pasąmonės sluoksnį besibrovusį šokio ir vizualiojo meno junginį – Castellucci trio <…> Goda Dapšytė | dance.lt | 2017-02-19
<…>tai buvo besimėgavimą keliantis paradoksalių sapnų vaizdinys<…> Helmutas Šabasevičius | 7md.lt | Nr. 3 (1197), 2017-01-20
Ne, tai nebuvo tiesiog šiuolaikinio šokio spektaklis. Tai buvo kažkoks Gasparo Noe filmas, kažkokia kosminė samplaika – urban kultūros, performanso meno, šiuolaikinės muzikos (ji būgnais, kompu, sintezatorium, balsu atliekama scenoje gyvai), tobulų kūnų, sarkazmo, dusinančio minimalizmo, savęs paieškų ir dar krūvos visko. Dovilė Filmanavičiūtė | 2016-12-28
Atkreipkite dėmesį, kovo 10 d. 19 val. spektaklis perkeliamas į kovo 9 d. 20:00 val. | Bilietai galioja tie patys arba galima grąžinti iki kovo 9 d. ten, kur buvo pirkti bilietai.
Bilietai nuo 11,20 eur | bilietus platina Tiketa (pirkti internetu). Bilietus galima įsigyti 1 val. prieš spektaklį menų spaustuvėje | atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais.