Lizos Baliasnaja eskizo pristatymas „Residual“
Sausio 24 dieną 18 val. Klaipėdos universiteto Menų akademijos Šokio katedroje bus rodomas Lizos Baliasnaja solinis darbas „Residual“.
„Residual“ – Lizos Baliasnajos sukurtas ir atliekamas solinis darbas, kurį Liza linkusi vadinti eskizu. Tačiau, kaip pastebi kūrėja, nereikėtų suklysti – „Residual“ nėra neužbaigtas darbas. Tai greičiau kūrėjos noras atsikratyti nereikalingos įtampos, siekiant pristatyti tobulą kūrinio variantą.
L. Baliasnaja kviečia leistis į bendras patirtis ir diskusiją spektaklio kūrimo procese kilusiais klausimais. Choreografė ir atlikėja tikisi, kad pasirinktas spektaklio formatas padės sukurti aktyvesnį žiūrovo santykį su sceniniu vyksmu, atsiras erdvės naujoms idėjoms.
Pirmoji „Residual“ versija buvo pristatyta „Menų spaustuvėje“ Vilniuje praėjusių metų pabaigoje.
Šiame pasirodyme L.Baliasnajos susitelkia ties egzofilosofija, kuri nagrinėja žmogaus santykį su nežemiškomis būtybėmis. Spektaklio atspirties tašku tampa baleto „Silfidė“ libretas. Pasak kūrėjos, ją domina komunikacija tarp žmogaus ir mitinės būtybės. Mąstoma ir apie tai, kaip mes esame suvokiami iš nežmogiškų gyvybės formų perspektyvos? Kas būtent charakterizuoja žmogiškumą, žvelgiant į ją kitokios būtybės akimis?
Apie atlikėją:
Liza savo pažintį su šokiu pradėjo Kaune. Nuo šešerių metų ji mokėsi Kauno choreografijos mokykloje. 2009–2011 m. – Kauno šokio teatro „Aura“ šokėja. Būdama 18 metų pradėjo mokytis Artez menų akademijoje Nyderlanduose. Studijų metu Liza pradėjo dirbti su kolegomis ir vystyti savo individualios meninės kalbos žodyną, atrado aistrą choreografijai. Po vienerių metų studijų Olandijoje ji buvo pakviesta mokytis P.A.R.T.S Belgijoje. Briuselyje ji studijavo scenos menus bei choreografiją vadovaujama choreografės Anne Teresa De Keersmaker. Pastaraisiais metais Liza kaip atlikėja ir choreografė dalyvavo įvairiuose projektuose. 2016 metais L. Baliasnaja vedė seminarą Lietuvos šokio informacijos centro organizuotoje Vasaros šokio mokykloje. Šiuo metu Liza dalyvauja kūrybiniuose projektuose su Eszter Salamon (Vengrija / Prancūzija) ir Mårten Spångberg (Švedija) bei kuria choreografinius darbus Lietuvoje ir Belgijoje.
Po eskizo pristaytmo pakviesime jaukiai atsigerti arbatos, aptarti matytą darbą.
Prieš ir po eskizo galėsite rezervuoti vietą į šokio seminarą su L. Baliasnaja. Daugiau info: https://www.facebook.com/events/1067613063350551/
Įėjimas į spektaklį NEMOKAMAS.