Eksperimental šokio spektaklis „State of Flow“
JUDESYS KIEKVIENĄ AKIMIRKĄ IŠ KAŽKUR ATEINA IR KAŽKUR NUEINA
FLOW NETURI NEI PRADŽIOS, NEI PABAIGOS
Idėjos autorė ir choreografė – Agata Pečiul (bendradarbiaujant su šokėjais)
Šoka – Agata Pečiul, Gintarė Šulčiūtė, Gabrielė Jonavičiūtė, Eglė Grėbliūnaitė, Raminta Grinkevičiūtė, Emilija Bogdanovičiūtė, Saulė Valušytė, Aleksandra Ivinskaitė
Šviesų dailininkas – Aistis Byla
Muziką groja – Linas „DJ Pinigai“ Strankauskas
Trukmė - 45 min
State of flow - tai pasirodymas, kuriame nėra apribojimų judėjimui bei susipina skirtingi šokio stiliai ir judesio žanrai – nuo šiuolaikinio ir gatvės šokių iki kovos menų ar paprasto kasdienio, neišdirbto judesio. Spektaklyje, trinama riba tarp profesionalaus ir mėgėjiško, tarp proceso ir rezultato, tarp buvimo ir veiksmo.
Svarbiausia čia yra Tėkmė arba kitaip – Flow. Nesustabdomas judėjimas ir laisvas progresas. Jokių atrankų ir rėmų, tik žmonės, kurie nori judėti.
Didžiausias spektaklio akcentas – nuoširdumas judesyje, mažiau vaidybos, daugiau buvimo čia ir dabar – scenoje, salėje, kasdienybėje, gyvenime.
Nuotraukų autorė: Laura Vansevičienė
Spektaklyje, pasitelkiant kūrybines užduotis, improvizaciją, šiuolaikinio šokio įrankius ir, jungiant juos su gatvės šokių technikomis bei kitomis judėjimo disciplinomis, yra kuriamas darbas su dar nematytu judesio žodynu ir jo pateikimu bei tyrinėjama „state of flow“ sąvoka. Viskas pasaulyje turi savo flow (liet. tėkmę) – laikas, energija, judesys, muzika, kūnas, aš, tu ir mūsų gyvenimai, pradžia ir pabaiga.
Spektaklio tema yra paremta psichologo Mihaly Csikszentmihalyi tyrimais ir moksliniais straipsniais apie gyvenimo tėkmę (state of flow) ir jos etapus. Pirmasis etapas – sunkumai, pradžios, perdėtas analizavimas, tam tikra kova su savimi. Intensyvios paieškos, pradiniai bandymai, šiek tiek chaoso tiek išorėje, tiek viduje. Antrasis etapas – tai minčių ir įtampos paleidimas, iššūkių, kad ir kokie jie bebūtų, priėmimas. Savęs ir kitų suvokimas, kontaktas, sąmoningas veiksmas. Trečiojo etapo pagrindinė siekiamybė – State of Flow būsena. Joje viskas susijungia ir pradeda vykti savaime, harmoningai su aplinka. Paskutinis etapas – atsigavimas ir visko, kas buvo, apdorojimas, naujų ateities galimybių suvokimas. Galutinis etapas, po kurio viskas vėl prasideda iš naujo.
Niekada nežinai, kiek laiko užtruks kiekvienas iš etapų, bet juos visus reikia ir verta praeiti siekiant patirti visiškos pilnatvės akimirką – State of Flow.
Vieta: Lietuvos nacionalinis dramos teatras mažoji salė (įėjimas iš odminių gatvės pusės) Vilnius
Bilietus platina: Tiketa.lt