Barbora Radvilaitė. 2 veiksmų baletas
2 veiksmų baletas pagal S. Vainiūno, A. Malcio, H. M. Góreckio ir kt. kompozitorių muz.

Spektaklis vyks:

2013 m. spalio 27 d. 18:00
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
Choregrafė ir libreto autorė Anželika Cholina
Dirigentas Robertas Šervenikas
Scenografas Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius
Šviesų dailininkas Tadas Valeika
Premjera 2011 m. gegužės 27, 28 d.
Spektaklio trukmė 3 val.
“Niekada dar nesijaučiau taip atsakingai ir pakylėtai statant spektaklį, juk, Lietuvoje atsitikusi Barboros ir Žygimanto Augusto meilės istorija yra vienintelė istorija pasaulyje apie karalių meilę – neišgalvota, graudi ir prieštaringai vertinama. Niekas tiksliai nežino šios istorijos veiksmo peripetijų, metraščiuose išlikusios tik nuotrupos, todėl aš turėjau tam tikrą kūrybos laisvę. Veiksmas perkeltas į abstraktų scenovaizdį, veikėjai vilki stilizuotus, epochinius kostiumus.
Šiek tiek idealizuodama šią meilės istoriją, šiek tiek savaip interpretuodama faktus, per Lietuvos istorikų vertinimo prizmę ir savąją, moteriškąją, kuriu gyvą teatrinį veiksmą. Man teatre svarbu ne moderni spektaklio forma, o būtent pats veiksmas, kuriame pasakojama apie žmonių likimus.
Esu laiminga, kad Barboros Radvilaitės istorija atrado savo vietą didžiausioje Lietuvos nacionalinėje teatrinėje erdvėje ir buvo gera pajusti, kaip spektaklio tema sužadino artistų viduje patriotiškumą ir suvienijo visus prisidėjusius prie šio spektaklio sukurimo.Tikiu, kad šis baletas sukels tokius pat jausmus ir žiūrovų širdyse, ir kad neliks abejingų mūsų didžiai mažos šalies istorijai..."
~Anželika Cholina
Šoka: Olga Konošenko, Martynas Rimeikis, Živilė Baikštytė, Aurelijus Daraškevičius, Inga Cibulskytė, Voicechas Žuromskas, Mantas Daraškevičius, Laurynas Navickas, Kristina Galalytė, Margarita Verigaitė, Rūta Juodzevičiūtė, Andrius Žužžalkinas, Gediminas Bubelis, Igoris Zaripovas, Marius Miliauskas, Kipras Chlebinskas, Žilvinas Beniuševičius, dalyvauja operos solistė Julija Stupnianek