Šokio ir garso spektaklis-ekskursija „riboŽENKLIAI.KAUNAS“
Šokio ir garso spektaklis-ekskursija „riboŽENKLIAI.KAUNAS“, kurios metu pristatomas Kauno modernizmo architektūra ir tarpukario Kaunas - mažasis Paryžius.
Šokio ir garso spektaklio-ekskursijos „ riboŽENKLIAI.KAUNAS “ metu kiekvienas dalyvis per ausines girdi istorinio/meninio teksto, muzikos ir garso kompozicijas, stebi šiuolaikinio šokio interpretacijas įvairiose miesto erdvėse, kartais pats atlieka tam tikrus judesius, ir tai jam suteikia galimybę išgyventi to laikmečio pastatų, žmonių istorijas asmeniškai bei praplėsti savąsias miesto suvokimo ribas.
Judėjimo trajektorija: Karo muziejaus sodelis, Vienybės aišktė, S. Daukanto gatvė, Laisvės alėja.
Šokio spektaklio-ekskursijos pavadinimo kilmė:
Kiekvienas pastatas, kuris pristatomas spektaklio-ekskursijos metu, yra unikalus, vienetinis, turintis asmeninę biografiją. Išskaidžius žodį „riboženkliai“ jį sudarančiais sandais, išryškėja tarpukario Kaunui tinkama reikšmė – „ženkliai Kaunas“. Išties – tarpukario Kaunas ŽENKLIAI pralenkė savąjį laiką.
Pagrindiniai motyvai: architektūra, istorinių asmenybių (akcentuota moterų) biografijos, to laikmečio aktualijos, įdomybės. Pagrindinis motyvas judesiui – LENKTYNĖS. Tarpukario Kaunas stojo į lenktynes su kitais Europos miestais ir pasiekė savo: Kaunas buvo vadinamas mažuoju Paryžiumi, o 2017 m. Kauno architektūra įrašyta į UNESCO preliminarųjį sąrašą kaip vienas iškiliausių ankstyvųjų regionalizmo pavyzdžių modernizmo architektūros istorijoje.
Spektaklio-ekskursijos kūrimo principas: laisvas montažas, jungiant istorinius faktus, dokumentinę medžiagą, atsiminimus, literatūrą ir dabar rašančio (gyvenančio) žmogaus emocinį patirtį.