Kauno šokio teatras „AURA“ pristato: šokio spektaklis „GODOS“. PREMJERA!
Choreografės: pirmos dalies – Anne Ekenes, Pia Holden (Norvegija), antros dalies – Birutė Letukaitė (Lietuva)
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Asistentė dramaturgijai – Silvija Čižaitė-Rudokienė
Šviesų dailininkas – Vladimiras Šerstabojevas
Vaizdo projekcijų autorius – Saulius Paliukas
Šokėjai: Ema Nedobežkina, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Haruka Suzuki, Kirie Oda, Laura Witzleben, Love Hellgren
Trukmė – 60 min.
Nuotraukos autorė - Trine Sirnes
Žodį „godos“ jau vargu ar beišgirsime kasdienėje kalboje, tačiau jame telpa kiekvieno mūsų išgyvenimai, patirtys ir jausmai. Žymios lietuvių choreografės Birutės Letukaitės ir dviejų choreografių iš Norvegijos sukurtame spektaklio pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Kas slepiasi užkerėto vilkolakio kailyje, kokius burtus naudoja šiuolaikinės laumės, kas neša laimę, jei nebetikime aitvarais?
Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.
Kauno šokio teatras „Aura“
Kauno šokio teatras „Aura“ – tai šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta ir puoselėta šokio studija „Aura“ 1995 m. įregistruota kaip Kauno miesto teatras, kuriam žymi choregrafė vadovauja iki šiol. Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio „veidą“, išugdė ne vieną profesionalų šokėją, papildžiusį pasaulinę šokio padangę.
„Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, užsienio ir Lietuvos choreografais, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, o Kaune jau 25-erius metus organizuojamas tarptautinis šokio festivalis „Aura“ tapo neatskiriama Kauno miesto kultūros dalimi. „Aura“ reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje užsienio valstybių ir nuolat inovatyviomis idėjomis papildo šokio pasaulį.
Nuotraukos autorė - Trine Sirnes
Šokio teatras „Panta Rei”
Šokio teatras „Panta Rei“ įsikūręs Norvegijos sostinėje Osle. Trupės kūrybai būdingi greito tempo ir spalvingi šokio spektakliai, prieinami plačiam auditorijos ratui. Šis šokio teatras įgyvendina aktyvią edukacinę programą, skirtą skatinti vaikų ir jaunimo artistiškumą bei mokyti kūrybinio šokio. Meno vadovė Anne Ekenes „Panta Rei“ šokio teatrą įkūrė 2000-aisiais. Trupė sukūrė devynis šokio spektaklius ir įgyvendino daugybę šokio projektų.
„Panta Rei“ šokio spektakliai nukreipti į socialinių ir asmeninių problemų esmę. „Godos“ – ne išimtis. Šis spektaklis siūlo pažvelgti į moteris kaip į sielos vartų saugotojas. Bendradarbiaujant su „Aura“, pasitelkus meninę raišką, „Panta Rei“ šokio teatrui pavyko sugretinti ir užmegzti dialogą su lietuviškąja bei Lietuvos moterų kultūra – besiskiriančia nuo norvegių istorijos ir, visgi, kažkuo panašia.
Šokio spektaklis vyks:
2016 m. gegužės 29 d. 19 val. Menų spaustuvės juodojoje salėje (Šiltadaržio skg. 6, Vilnius).
Informacija apie bilietus:
Bilieto kaina: nuo 11,20 eur. Bilietai - Tiketa.lt.