> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
,,Jis gyveno šalimais“
Ieva Kuniskis | Lietuva/Jungtinė Karalystė
Gegužės 11 d. 19:00. Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Choreografija ir režisūra – Ieva Kuniskis
Atlikėjas – Darius A. Stankevičius
Kompozitorius ir muzikantas – Dougie Evans
Kita muzika: Gioacchino Rossini „Pace e gioia sia con voi (il barbiere di Siviglia)“
Dramaturgas – Lou Cope
Šviesos – Andrej Gubanov
Mentorystė – Caroline Salem
Prodiuseris – Jih Wen Yeh
Užsakymas – Wiltono muzikos salė
Viešasis finansavimas – Anglijos menų taryba
Papildoma parama – „Space @ Clarence Mews“
Premjera: 2014 m.
Trukmė: 17 min.
Jis pasakė: „... ir norėčiau atiduoti visus kvapus, prieskonius ir perlus su žvakėmis, krakmolytus marškinius ir siuvinėtas balintas paklodes, lakinius batus ir laiko dūžius. Išplėšti, ištraukti, dovanoti ir atiduoti, kad pradėčiau tikėti ir laukti kito stebuklo.“
Ieva Kuniskis – lietuvių choreografė ir šokėja, gyvenanti ir kurianti Londone. Ji kuria šokį teatro scenai ir kino ekranui, taip pat dirba su kitais įtraukiančiais šokio projektais. Ievos požiūrį į šokį formavo Lietuvos teatro tradicija ir tautosaka. Jos darbai nagrinėja socialinius žmonių ryšius, yra kupini autobiografinių detalių ir dažnai kelia vidines, bendražmogiškas temas. Ieva nori intuityviai prigauti žiūrovą, kad šis spektaklyje pradėtų matyti savo istoriją ir nagrinėti savo paties požiūrį į supantį pasaulį.
Darius A. Stankevičius – lietuvių šokėjas, savo karjerą pradėjęs nuo pramoginių šokių. 1991 m. prisijungė prie Kauno šokio teatro „Aura“. Šoko jame dvylika metų, tuo metu taip pat dirbo su nepriklausomais projektais Vokietijoje ir Šveicarijoje. Šokėjo karjerą Darius baigė 2004-aisiais. Šiuo metu Londono ligoninėje dirba anesteziologu. Tačiau šokis visada buvo didelė jo gyvenimo dalis, todėl 2014 m. jis sugrįžo į sceną – šokti I. Kuniskis solo spektaklyje „Jis gyveno šalimais“.
Judita Kuniškytė nuotrauka