> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
„Investicija“
Davis Freeman, Random Scream | Belgija / JAV
Gegužės 7 d. 19:00. Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai:Tiketa.lt
Idėja ir režisūra – Davis Freeman
Šokėjai: Jerry Killick, Davis Freeman
Muzika – Paul Lemp
Violončelė: Dina Bolshakova, Eva Freitag, Urte Reich
Vaizdinė grafika – Sam Vanoverschelde
Šviesos – Jan Van Gijsel
Produkcija – Random Scream
Premjera: 2009 m.
Trukmė: 100 min.
„Investicija“ per „Investuotojo“ prizmę žaismingai nagrinėja įvairius vartotojiškumo, kultūros, politikos ir aplinkos klausimus. Kol vyriausybės duoda impulsą pasaulinei ekonomikai, spektaklis žvelgia į moralinį mūsų kultūros labirintą ir kviečia žiūrovus suabejoti savo vertybėmis bei pasvarstyti, kiek iš tikrųjų svarbios problemos, su kuriomis susiduriame.
Investment
Davisas Freemanas (gimė 1969 m.) yra dirbęs su daugeliu įvairių projektų: „Forced Entertainment“ („Bloody Mess“, „The World in Pictures“), Meg Stuart („Built to Last“, „Highway 101“, „Alibi“), Stephan Pucher („Kirshgarten“, „Snapshots“) ir Superamas („Big 2“, „Big 3“, „Empire“). 1999 m. Briuselyje jis įkūrė savo trupę „Random Scream“, kad galėtų atskleisti eklektiškus kasdienės kultūros elementus, juos papildydamas šokiu, teatro pasirodymais ir vaizduojamaisiais menais.
Jo darbų tikslas – atkreipti dėmesį į tai, kas jau yra, susitelkiant į mūsų pačių bendravimą ir į tai, kaip mūsų pasirinkimai tiesiogiai veikia vieni kitus ir bendruomenę, kurioje gyvename. Daviso darbai ypač eklektiški – pradedant šokiu ir instaliacijomis, baigiant suktais politiniais ar dokumentiniais spektakliais. Šiuo metu menininkas keliauja pristatinėdamas savo naujausius kūrinius „Investicija“, „7 pažadai“, „Karaokė (ART)“, mokydamas vaidybos subtilybių teatro atlikėjus. Rudenį dienos šviesą išvys naujas D. Freemano darbas „Tėvai ir sūnūs“ („Fathers & Sons“).