> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
„Šventasis pavasaris“.PREMJERA
Urbanistinio šokio teatras „Low Air“ | Lietuva
Gegužės 9 d. 18:00. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatras
Bilietai: Tiketa.lt
Šokio spektaklis Igorio Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais
Choreografai: Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė
Režisierius konsultantas – Vidas Bareikis
Atlikėjai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas, Brigida Gruodytė, Lukas Karvelis
Fortepijoninis ansamblis: Ina Marija Ubaitė, Aušra Vaitkutė, Roberta Mikučionytė, Lukrecija Petkutė-Dailidienė
Scenografė – Šarūnė Pečiukonytė
Kompozitorius, aranžuotės autorius – Lukrecija Pektutė-Dailidienė
Garso režisierius – Tadas Dailyda
Kostiumų dailininkė – Dovilė Gudaitė
Šviesų dailininkas – Povilas Laurinaitis
Premjera: 2015 m.
Trukmė: 40 min.
Praėjus daugiau negu šimtmečiui šiuolaikiniai kūrėjai siekia prikelti visame pasaulyje žinomą baleto spektaklį „Šventasis pavasaris“ ir atlikti jį pasitelkus profesionalią urbanistinę choreografiją, specialiai šiam projektui sukurtą muzikos aranžuotę (du fortepijonai ir elektroninė muzika) ir naujausias technines garso bei vaizdo transliavimo galimybes.
Nors Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, „Šventojo pavasario“ versijų buvo sukurta gana daug, tai yra pirmoji urbanistinė kūrinio interpretacija.
Spektaklio kūrėjai siekia pažinti I. Stravinskio kūrybą, analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. I. Stravinskio kūrinio partitūroje panaudotos lietuvių liaudies melodijos. Vienas pagrindinių spektaklio tikslų – išryškinti glaudų I. Stravinskio muzikinio teksto ryšį su lietuvių liaudies muzika, atnaujinti ir aktualizuoti kūrinį šių dienų žiūrovui.
Spektaklio atmosferą kuria gyva muzika, kurią keturios pianistės atliks dviem fortepijonais. Be jų – specialiai sukurta elektroninė muzika.
Lauros Vansevičienės nuotrauka
Kūrybinį urbanistinio šokio teatro „Low Air“ tandemą sudaro žinomi jaunosios kartos choreografai ir urbanistinės subkultūros atstovai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė. Praėjusiais metais jie buvo įvertinti Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią metų choreografiją spektakliui „Kelionė namo“. Šiemet, surinkę svajonių komandą, festivalio „Naujasis Baltijos šokis‘15“ publikai pristatys naujausią savo kūrinį – modernią baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.
Kartu su jais scenoje – praėjusiais metais šokėjo kategorijoje Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas Mantas Stabačinskas, Auksinio scenos kryžiaus nominantė, aktorė ir šokėja Agnė Ramanauskaitė. Pirmą kartą teatro scenoje pasirodys šokėja Brigida Gruodytė ir Lauryno mokinys Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Lukas Karvelis.
Lauros Vansevičienės nuotrauka