> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
,,Per save“
Raimonda Gudavičiūtė, Sanna Lundström | Lietuva / Švedija / Vokietija
Gegužės 11 d. 19:00. Menų spaustuvė. Juodoji salė
Bilietai:Tiketa.lt
Choreografija ir šokis: Raimonda Gudavičiūtė, Sanna Lundström
Muzika – Dávid Kovácsovics (Vengrija)
Fotografai: Maciej Rusinek, Roland Rossbacher
Premjera: 2015 m.
Trukmė: 50 min.
Kaip man rasti harmoniją? Ar aš esu viduje? Kaip jaučiuosi, kai prarandu pusiausvyrą?
Šiuolaikinėje visuomenėje mes nuolat susiduriame su stresu, psichikos perkrova ir pernelyg dideliu sėkmės siekiu. Spausdamas iš vidaus ir iš išorės konfliktas gali labai lengvai išvesti mus iš pusiausvyros ir daryti įtaką mūsų suvokimui, „Kas yra teisinga“, „Kaip turiu gyventi šiandien“ ir „Kaip galiu eiti toliau, jei žinau, kad vis grįžtu į tą pačią pradžią“.
Dvi šokėjos scenoje – tai fizinės ir psichinės kovos atspindys. Pagrindinė idėja yra išanalizuoti įvairias emocines ir fizines būsenas, ištirti ryšį tarp harmonijos ir disharmonijos, įtampos ir atsipalaidavimo, atmetimo ir priėmimo, apribojimo ir laisvės netekimo skirtingose situacijose. Savisaugai šokėjos naudoja skirtingas strategijas. Bet pusiausvyros, to vidurio, tos ramybės, paieška yra pagrindinis spektaklio „Per save“ tikslas.
Esame elgesio šablonai, kurie lemia mūsų kasdienius veiksmus. Kai kurie iš jų skirti mūsų veiksmų laisvei pratęsti, kiti – mums apriboti. Negalime kontroliuoti savo aplinkos, bet mūsų veiksmai turi didelę įtaką rezultatui. Ir kai pagaliau surandame tą vidurį, tą pusiausvyrą, kyla klausimas, kaip pakito mūsų tarpusavio ryšys. Ir jei tai gyvenimas kaip ratas, gal galima tą pradžią nulemti?
Maciej Rusinek nuotrauka
Raimonda Gudavičiūtė – šokėja, choreografė, šokio mokytoja, gyvena ir dirba Vokietijoje. Šokėjos kelią ji pradėjo būdama devynerių Kauno šokio teatre „Aura“, kur šoko daugelį metų ir dalyvavo daugybėje šokio festivalių Lietuvoje ir užsienyje. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo šokį ir vaidybą, 2007-aisiais įgijo bakalauro laipsnį. Pagal studijų mainų programą mokėsi Nacionalinėje Liono muzikos ir šokio konservatorijoje Prancūzijoje, o 2009 m. Suomijos teatro akademijoje įgijo šiuolaikinio šokio magistro laipsnį.
2008 m. šokio teatro „Aura“ spektaklis „Atgal“ buvo pirmas Raimondos bandymas sukurti šokio spektaklį trupei. Šis darbas buvo pristatytas 18-ajame tarptautiniame moderniojo šokio festivalyje Kaune ir „Naujajame Baltijos šokyje“ Vilniuje.
Sanna Lundström (Švedija) yra įgijusi menų bakalauro laipsnį Šokio ir cirko universitete Stokholme (2008 m.), taip pat studijavo „Codarts“ Roterdame (2006 m.) ir „Dance New Amsterdam“ Niujorke (2009 m.). Ji šoko Stokholme, Sidnėjuje, Vienoje ir Frankfurte Willi Dornerio, „You Move Dance Company“, „Physical TV company“, Doris Hintsteiner, Iris Tenge, Yasnos Schindler, Petros Lehr, Iveso Thuwiso, Philippo van der Heijdeno, Verenos Billinger ir Sebastiano Schulzo projektuose. Nuo 2010-ųjų Sanna gyvena ir dirba Frankfurte.
Roland Rossbacher nuotraukos