> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
,,Daugybė Džemainos veidų“
Helsinkio šokio trupė | Suomija
Gegužės 10 d. 17:00. Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Didžioji salė
Bilietai:Tiketa.lt
Choreografija, idėja, atlikimas: Jyrki Karttunen
Kompozicija, garsas, atlikimas: Tuomas Fränti
Personažo režisierius – Heidi Räsänen
Šviesos ir scenografija – Tiiti Hynninen
Kostiumai – Karoliina Koiso-Kanttila
Makiažas – Tuija Luukkainen
Tekstas: Jyrki Karttunen, Heidi Räsänen
Originali produkcija: Karttunen Kollektiv ir Zodiak – Center for New Dance
Spektaklis Daugybė „Džemainos veidų“ pristatomas kaip Šiaurės ir Baltijos šalių šokio sklaidos tinklo projektas.
Premjera: 2012 m.
Trukmė: 75 min.
Spektaklis netinkamas žiūrėti vaikams iki 15 metų.
Vienas žymiausių Suomijos ir Šiaurės šalių choreografų, Helsinkio šokio trupės meno vadovas Jyrki Karttunenas visus sužavėjo savo kūriniu apie senstančią divą Džemainą. Spektaklis „Daugybė Džemainos veidų“ nagrinėja persirengėlių pasirodymus kaip visuomenės klounadą, sugretinant vyrą ir moterį, dieną ir naktį, romantiką ir kasdienybę, tikrovę ir klastą. Pasirodymas pagrįstas struktūrizuota improvizacija ir įkvėptas komedijų, lengvo erotinio kabareto ir šiuolaikinio šokio.
2012-aisiais spektaklis Suomijoje apdovanotas kaip geriausias metų teatro kūrinys. Žiuri jį pavadino absurdišku kaip gyvenimas. „Džemainoje galima išvysti geriausias šiuolaikines šokio, teatro, gyvų pasirodymų tradicijas. Kūrinyje moteris vaizduojama kaip protinga, beatodairiška ir kūniška būtybė. Trupė sujungia jaudinamus, groteskiškus aspektus su manipuliacija ir spontaniška ekstaze. Istorijos spektaklyje yra tokios pat absurdiškos kaip gyvenimas, jos peržengia visus lyčių nesutarimus“, – teigė žiuri.
Marko Makinen nuotrauka
Jyrki Karttunenas (gimė 1969 m.) savo kaip šokėjo karjerą pradėjo Helsinkio miesto teatro šokio trupėje, kurioje dirbo nuo 1989 iki 1993 m. Šoko Jormos Uotinen, Marjo Kuuselos, Tommi Kitti, Carolyn Carlson ir kitų choreografų spektakliuose. Nuo 1993 m. pradėjo dirbti kaip laisvai samdomas šokėjas ir choreografas. Jis taip pat buvo vienas iš „Nomadi Productions“ steigėjų. 2008 m. buvo įkurta šokio trupė „Karttunen Kollektiv“, kurioje tarptautinį pripažinimą pelnęs šokėjas ir choreografas J. Karttunenas meno vadovu dirbo iki 2013 m. pabaigos.
Jyrki darbai paremti įtampa tarp prieštaraujančių elementų. Spektakliuose abstraktūs dalykai derinami su teatro scena. Judesio kompozicijos, parengtos matematiniu tikslumu, ištirpsta stebinančiuose ir žaisminguose sukiniuose. Keisti ir painūs įvykiai pakeičiami jautriomis bendrumo akimirkomis. Visa tai paremta nuoširdžiu Jyrki domėjimusi žmonėmis ir jų elgesiu. Spektakliai leidžia sustabdyti akimirką ir kartu grožėtis, koks iš tiesų nuostabus yra gyvenimas.
Helsinkio šokio trupė (HŠT), įkurta 1973 m., yra didžiausia ir žinomiausia Suomijos šiuolaikinio šokio trupė. Ją sudaro vienuolika šokėjų. Ji bendradarbiauja su Helsinkio miesto teatru. Nuo 2013 m. J. Karttunenas yra HŠT meno vadovas.
Marko Makinen nuotrauka
Marko Makinen nuotrauka