Šokio spektaklis B IR B DIALOGAS
Choreografės ir atlikėjos: Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė
Dramaturgė - Sigita Ivaškaitė
Scenografė ir kostiumų dailininkė - Laura Darbutaitė
Video montažo režisierius - Jonas Tertelis
Kompozitorius - Artūras Bumšteinas
Šviesų dailininkas - Povilas Laurinaitis
Premjera - 2016 m.
Kai Agnietė ir Greta sugalvojo kurti naują šokio spektaklį, jos pasikvietė dvi merginas - B ir B. Kam? Kodėl? Tyrimams, sako choreografės. Bet ar B ir B nepradėjo užimti žymiai daugiau vietos šiame kūrinyje? Ar sąžininga naudotis tokiomis nekaltomis būtybėmis? Kas iš tiesų yra B ir B?
...Ir štai B & B ateina į teatrą...
2016 m. rugsėjo 23 d. šokio spektaklis „B ir B dialogas“ buvo pristatytas Korko (Airija) Firkin Crane šokio namų auditorijai. Spektaklio idėja gimė būtent šiame mieste Blank Canvas šokio rezidencijos metu, po kurios kūrėjos nusprendė toliau plėtoti dviejų personažų kelionę ir perkelti idėją į teatro sceną.
Šiuo metu B ir B keliauja po pasaulį atspindėdamos jas supančią aplinką - nuo politinių veiksmų iki įvairaus pobūdžio vartotojiškumo. Personažai proceso metu tampa veidrodžiu, interpretatoriais, atspindžiais, tam tikrais žurnalistais. B ir B neturi bruožų, viskas, ką jos daro ir ką jos įkūnija, yra aplinkos dalis, kurioje pastarosios veikia. Po sėkmingos šios vasaros rezidencijos Vermonte (JAV) kūrėjos vėl rodo
Šokio spektaklis „B ir B dialogas“ – 2016-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių” nominantas.
*atgarsiai recenzijose:
„...jeigu jau einate žiūrėti B ir B premjeros, derėtų nepamiršti, jog čia kaip ir su mitiškuoju Šiva, nėra vienos geros ar blogos pusės. Yra tai, ką pasiryžti pamatyti, o gal dar ir jungtis į diskusiją.” (Silvija Čižaitė-Rudokienė „Nieko, mes visi tokie”, dance.lt 2016-12-08)
„Tai dar vienas kūrinys, patvirtinantis besiplečiantį šokio menininkų akiratį, įgyvendinantis jų norą ne tik judėti, bet ir kalbėti, pasakoti, analizuoti savo tapatybę bei juos supantį pasaulį.” (Helmutas Šabasevičius „Pokalbiai su savimi”, 7md.lt 2016-12-02, NR. 39 (1191))
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija | remia Urbanistinio šokio teatras Low Air.
Bilietai: 10,20 eur. Bilietus platina Tiketa. Atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais.