Austėjos Vilkaitytės tęstinis projektas „POJŪČIAI: Emocinė trilogija” ŠMC
2017-12-13
Gruodžio 15 d. 20 val. Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius) įvyks Austėjos Vilkaitytės performansas – Pirmasis epeisodijas naujo kūrinio „POJŪČIAI: Emocinė trilogija” kontekste. Performansas yra dalis parodos „JCDecaux premija. Lėtos mokyklos”.
Performansų programa:
Gruodžio 15 d. 20 val. Pirmasis epeisodijas
Gruodžio 29 d. 20 val. Antrasis epeisodijas
Sausio 12 d. 20 val. Trečiasis epeisodijas
Sausio 13 d. 20 val. Egzodas – choro išėjimas
Foto: J. Balcikonis
„Emocinėje trilogijoje” susipina šokio spektaklio, performanso, instaliacijos žanrai. Perkeliant antikinio teatro scenos prototipą į ekspozicinę erdvę, kuriamas parodos–spektaklio hibridinis žanras, ieškant jam savito performatyvumo ir logikos.
„Emocinėje trilogijoje” kaip epe susitinka Antigonė, Karingoji princesė Ksena, Ruki Vverh ir kiti personažai iš šių dienų ir praeities legendų, kuriose SEL’as tampa trilogijos Dzeusu. Šokio suliejimo su kitomis materijomis pradedama ieškoti nuo virtimo medžiais momento mite „Eglė Žalčių karalienė”. Atlikėja vilki tautinę tinderio juostą, bet jos tapatybė nežinoma. Tai užsienietė moteris, egzistuojanti tarsi sapno realybėje, kurioje kartu veikia savitas antikos, pagonijos, šiuolaikybės erdvėlaikis. Šioje realybėje vadovaujamasi jausmine ir erotine logika, „on circlusion“ filosofija, taip kuriant performanso choreografiją. Kaip tautinėje kasoje, su archajiniu rituališkumu supinamos Austėjos iki šiol nagrinėtos internetinės kultūros, feminizmo temos bei šiuolaikinės aktualijos – Rytų Europiečio ir migranto tapatybės, vartotojiškumas ir ekologija.
„Emocinė trilogija” apjungia Austėjos Vilkaitytės tęstinį projektą POJŪČIAI, susidedantį iš dalių „Išoriniai pojūčiai” ir „Vidiniai pojūčiai”, vystytų 2014–2017 m. „Išoriniuose pojūčiuose“ koncentruojamasi į teatro dėžutę kaip fenomeną, choreografija kuriama performanso metu, per intymų santykį su daiktu, jo subjektyvizaciją ir išdaiktinimo ritualus. „Vidiniai pojūčiai” vystyti parodinėse erdvėse, objektyvizuojant kūną kaip hibridą tarp atlikėjo ir skulptūros, išardant jį į emocijas ir fiziologinius procesus.
Paroda „Lėtos mokyklos. JCDecaux premija“ veikia 2017 m. gruodžio 1 d. – 2018 m. sausio 14 d. Parodos darbo valandomis vyks Austėjos „pasivaidenimai“ – spontaniškai pasirodantys performanso veiksmai, primenantys repeticiją, ritualą, ilsėjimąsi negyvoje gamtoje. Dėl tikslesnio laiko teirautis adresu stellasallonen@hotmail.com
Dalyviai / Participants: Austėja Vilkaitytė, Vaida Stepanovaitė, Barbora Matonytė, Morta Petkevičiūtė, Viktorija Morkūnaitė, Lukas Šilinskas, Brigita Rimkutė, Laura Motuzaitė, Evelina Keturakytė, Deimantė Bielskutė, Ieva Užaitė, Miša Skalskis, Vytautas Katkus, Greta Černiauskaitė, Genadijus Mikuckis, Justė Svirskaitė. Menstruacinio kraujo rūšiuotojos / Recyclers of menstrual blood: Love.Andersson, Lydia Östberg Diakité, Corinne Mustonen, Eglė Usonytė. Ačiū / Thanks to: Mažvydas Truklickas, Šokio ir skaitymo grupė / Dance and reading group: POSSE Lisen Pousette, Tamara Alegre, Klara Utke Ac.