Anželikos Cholinos šokio spektaklis ANA KARENINA
Anželikos Cholinos kūrybinės veiklos 25-mečio retrospektyvos programa!
Dviejų veiksmų šokio spektaklis Levo Tolstojaus romano motyvais pagal Alfredo Šnitkės, Piotro Čaikovskio, Gustavo Mahlerio ir Andrew Loydo Webberio muziką.
Trukmė: 2 val. 20 min. su pertrauka.
Choreografė - Anželika Cholina
Scenografas - Marijus Jacovskis
Kostiumų ir grimo dailininkas - Juozas Statkevičius
Šviesų dailininkai: Tadas Valeika ir Karolis Juknys.
Solistai:
Ana Karenina - Beata Molytė
Aleksejus Kareninas - Mantas Vaitiekūnas
Aleksejus Vronckis - Gintaras Visockis
Rašydamas romaną „Ana Karenina“ L. Tolstojus pirmąkart prabilo apie moters teisę į laimę, apie tai, kad moteris neturi tapti vyro savimeilės ir pasitenkinimo įrankiu. Gyvenimas pagal taisykles priešinamas tikram gyvenimui, gyvam žmogui. Bet tai tik viena iš choreografei svarbių temų.
Judesio prasme „Ana Karenina“ – vienas iš sudėtingiausių spektaklių, jame šoka tik dramos aktoriai, sukuriantys ypatingą gyvybės ir tikrumo atmosferą.
„Nesiekiu įrėminti savo spektaklių pasitelkus konkretų žanrą – scenoje man įdomu kurti patį gyvenimą. Sudėtingą, daugialypį gyvenimą – apie tokį romane „Ana Karenina“ rašo Levas Tolstojus. Romane susipina tiek daug istorijų, kad nesunku pasimesti. Taip pasimetama ir susidūrus su gyvenimo sudėtingumu. Stengiausi išgryninti tai, kas svarbu man asmeniškai ir kas atpažįstama dabartiniame laike“, ‒ pasakoja A. Cholina.
Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, kurio tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsakė: „Šiais laikais žmogus žmogų gali sužeisti žodžiu ar veiksmu daug stipriau. Tiesą pasakius, taip buvo visais laikais. Mano spektaklis ‒ ir apie tai“.
2011 metais spektaklio choreografė įvertinta "Auksiniu scenos kryžiumi".
Anželikos Cholinos spektaklio premjera Lietuvoje: 2010 m. rugsėjo 18 d.
Premjera Maskvos Valstybiniame J. Vachtangovo teatre su dramos aktoriais: 2012 m. balandžio 28 d.
Daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.ach.lt.