Otelas (Maskvos akademinio J. Vachtangovo teatro gastrolės)
Anželikos Cholinos kūrybinės veiklos 25-mečio retrospektyvos programa!
Šokio spektaklis pagal Džono Adamso ir kitų šiuolaikinių kompozitorių muziką.
Trukmė – 2 val. 20 min., su pertrauka.
Režisierė-choreografė – Anželika Cholina
Scenografas – Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkė – Marija Danilova
Šviesų dailininkas - Tadas Valeika
Solistai:
Otelas - Grigorij Antipenko
Dezdemona - Olga Lerman
Jagas - Viktor Dobronravov, Anton Siomkin
Anželika Cholina savo idėjų įgyvendinimui renkasi etalonu literatūroje ir dramaturgijoje tapusius kūrinius, pripildytus dramatiškomis kolizijomis, įpatingais charakteriais, aštria fabula, siužetu, kur herojų susirėmimai reikalauja ne tik tikslaus choreografinio išpildymo, bet ir dvasinių jėgų energetinio galingumo.
Kaip choreografei įprasta, ji nesirenka tradicinio kūrinio perteikimo. Ji pina santykių voratinklį – pavydo, meilės, išdavystės, ir paskui išvynioja tą peripetijų kamuoliuką atskleisdama tiesą, tragišką savo nekaltumu, nepakenčiamą dėl pavydo ir melo, trapų ir tyrą aukos likimą.
"Teatre man norisi kalbėti apie meilę, santykius ir žmonių likimus, todėl išsirinkau “Otelą” – Viljamo Šekspyro kūrinį, kuriame jis papasakojo baisią, ištiesų sukrečiančią žmogaus tragediją, kuris nužudė sau brangiausią būtybę ir prarado bet kokį gyvenimo tikslą.
Man norisi pažadinti siaubo jausmą stovint prieš baisią klaidą, nusiklatimą, prie kurio atėjo garbingas, patiklus ir geras žmogus apakintas pavydo. Norisi parodyti, kaip tyriausios sielos žmogus gali susipainioti šmeižto tinkluose, kaip jis, galvodamas, kad kovoja už dvasinę švarą, nužudo savo nekaltą, mylimą žmoną, nubausdamas pats save už tai, kad pasidavė beprotybei” - pasakoja Anželika Cholina.
2014 metais, iškilmingos ceremonijos metu Anželikai Cholinai buvo įteikta premija "Teatralo žvaigždė" už spektalį “Otelas”, metų geriausio muzikinio spektaklio nominacijoje.
Premjera – 2013 m. lapkričio 9d.
Daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.ach.lt.