AURA 25: „Sonate Bach“
Choreografas ir režisierius – Virgilio Sieni.
Atlikėjai: Giulia Mureddu, Ramona Caia, Jari Boldrini, Nicola Cisternino.
Muzika – J.S. Bachas, „Trys sonatos altui ir fortepijonui“.
Kostiumai – Giulia Pecorari.
Šviesos – Virgilio Sieni.
Trukmė – 70 min.
Premjera – 2007 m.
Vienuolika choreografinių kompozicijų išsiskleidžia tapybiškais skausmo gestais, idant primintų žiūrovui vienuolika tragiškų įvykių, nutikusių per nesenus karinius konfliktus Sarajeve, Kigali (Ruandoje), Srebrenicoje, Tel Avive, Dženine, Bagdade, Stambule, Beslane, Gazoje, Bentalha ir Kabule.
Vienuolika vaizdinių – šokio dinamikoje ir jo figūrose išdrikusiais kūnais – siekiama perteikti nesuvokiamą siaubą. Egzistencijos griūtyje šokiu bandoma atgaivinti neįmanomą, paradoksalų grožį, išskobti jį etiniu ir politiniu instrumentu – gestu.
Mūsų žvilgsnis vėl krypsta į kūną, jo reikšmę, sudėtingumą ir aktualumą. Vienintelis turimas atsakas yra tas pats, kurį atrado XIV a. tapytojai. Tragedijos sublimavimas įmanomas sukuriant meno kūrinį, kuris atskleistų tai, kas humaniška, ir tai, kas sakralu, tai, kas individualu, tai, kas universalu.
Virgilio Sieni – choreografas ir šokėjas. Nuo 1980-ųjų yra Italijos šiuolaikinio šokio scenos protagonistas, pirmiausiai – su savo trupe Parco Butterfly, vėliau – 1992 m. įkūręs savo vardu pavadintą trupę. Trupė susikūrė ir vystėsi V. Sieni gimtinėje Florencijoje bei Amsterdame, Niujorke ir Tokijuje. Trupės nariai praktikuoja ne tik šiuolaikinį ir klasikinį šokį, bet ir mokosi meno, architektūros ir Japonijos kovos menų.
Nuo 2003-iųjų V. Sieni įsikūrė Florencijoje ir pradėjo dirbti meno vadovu CANGO – Cantieri Goldonetta. CANGO tapo trupės namais ir šiuolaikinio meno, fizinės praktikos centru.
V. Sieni – ne tik choreografas, jis kuria performanso meną, video, fotografiją, instaliacijas ir rašo. 2007 m. jis įkūrė Accademia sull'arte del gesto („Gesto meno akademija“), kuri yra naujoviška erdvė, skirta meninės praktikos mainams, tyrimams ir kūrybai.
Daugiau informacijos skaitykite tinklalapyje www.dancefestival.lt.