Dilema. Šokio spektaklis (Dviejų žvaigždžių vakaras)
„DILEMA“ Šokio spektaklis
Choreografė ir atlikėja Olga Kosterina
Jos šokis pribloškia, užburia, žavi...
Jai ploja Maskva, Roma, Berlynas...
Ji – Edinburgo festivalio žvaigždė 2013 metais!
Fenomeno Olgos Kosterinos paaiškinti neįmanoma. Tai plastiškumas iki tobulybės, tai judesiai, perteikiantys švelnumą ir tragiškumą, tai harmonija ir grožis. Jos judesiai – tai veiksmas, tekstas, uždaras pasaulis, meditacija, kiekvienas daiktas jos rankose reikšmingas ir turi savo vidinę prasmę.
Tolimosios ateities šokis – taip kritika vadino šį choreografinį reiškinį.
Žiūrovas po spektaklio išeina apstulbintas aktorės grožio, neįsivaizduojamo plastiškumo, judesių tikslumo ir graikštumo. Pamatyti tokį spektaklį savo akimis – tai didžiulė laimė.
Šia vasara spektaklis su pasisekimu 20 dienų buvo rodomas Edinburgo teatro festivalyje ir suaudrino teatro visuomenę. Aktorė gavo milžinišką kiekį kvietimų.
Dabar iki Naujų metų Olga Kosterina dirba Berlyne ir vienintelę savo išeiginę dieną paaukojo tam, kad atskristų vienam spektakliui į Vilnių.
Aktorė yra daugelio tarptautinių festivalių laureatė.
www.olgakosterina.com
VSEVOLOD ČIUBENKO
Slava Se „NUO KO MIRŠTA ŽIURKĖNAI?“
(santechniko išpažintis)
Inscenizacijos autorius ir režisierius – Seva Če
Spektaklyje skamba Wolfgango Amadeuso Mozarto muzika
Rusijos nusipelnęs aktorius Vsevolodas Čubenka – jau 7-ąjį kartą(!) atvyksta į festivalį „Atspindys“. Čia jį pamėgo ir jo laukia žiūrovai, o tarptautinė žiuri skyrė ne vieną aukščiausią apdovanojimą. Šįkart aktorius atveža monospektaklį „Nuo ko miršta žiurkėnai?“.
Spektaklio herojus – niekuo neišsiskiriantis vyriškis, išsiilgęs meilės ir šeimos jaukumo. Jis dievina savo dukrytes. O norėdamas joms skirti daugiau laiko, net ryžosi pakeisti darbą, – iš rinkodaros direktoriaus tapo eiliniu santechniku... „Nuo ko miršta žiurkėnai?“ – linksmas, kartais komiškas ar net graudus vyro pasakojimas apie jo gyvenimą. Tokį pažįstamą ir kartu – anekdotišką. Spektaklio sėkmę lemia ir aktoriaus meistriškumas, ir tekstas. Juk Rygoje gyvenančio Viačeslavo Soldatenkos, internete savo kūrybą pasirašinėjančio Slavos Se pseudonimu, rašiniai labai populiarūs. Rygietis net vadinamas mūsų laikų Michailu Zoščenka.
Į teatro pasaulį jis tarsi kometa įsiveržė su spektakliu „Kysia“, sukurtu pagal V.Kunino romaną. Nuo tada jį lydi neblėstantis žiūrovų susižavėjimas ir meilė.
Renginio organizatorius - VšĮ "Visagino atspindys"