AURA: „Padaryk iš manęs jungiklį“
Idėja, muzika, garso dizainas – Antanas Jasenka.
Choreografija – Birutė Letukaitė.
Apšvietimas – Vladimiras Šerstabojevas.
Kostiumai: Olesė Kekienė, Birutė Letukaitė.
Šokėjai: Anna Karen Gonzalez Huesca (Meksika), Ema Nedobežkina, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Israel Ismael Infante Salazar (Meksika), Kyrie Oda (Japonija), Paulius Prievelis, Niels Claes (Belgija), Oksana Griaznova.
Tekstai: ištraukos iš Leonido Donskio knygos „Verità Parallele“ („Paralelinės tikrovės“) ir George‘o Orwello knygos „Gyvulių ūkis“.
Premjera: 2015-02-27
Trukmė – 50 min.
Amžiaus cenzas N-7
Kasdienės jungties paieškos: su savimi, su kitu, su Dievu. Tačiau jungtys sutraukytos, perdarytos.
Sumaitotas lytiškumas, vyro–moters santykis, vienas kitą pranokstantys -izmai bruka naujas tiesas ir skelbia naujų dievų erą. Erą, kurioje žmogaus vertę nustatome jau ne mes patys, o sistema, kurią mes arba atitinkame, arba ne. Esame matuojami centimetrais reiškiamomis apimtimis, prekiniais ženklais ar perkamąja galia. Sistemai patinka (uni)sex, (uni)tu ir (uni)jis, nes sunkiai paklūsta.
Spektaklis paremtas technologiniu išradimu Motus – belaidžiu prietaisu, verčiančiu šokėjo judesius į muziką. Erdvė aplink šokėją tampa tarsi bekontakčiu paviršiumi, drobe, leidžiančia šokėjui savo judesiais tapyti garsus. Technologija registruoja atlikėjo judesio duomenis, o gestų atpažinimo algoritmai jiems suteikia muzikinę reikšmę.
Nuotraukos autorius – V.Žemaitis
Spetaklis „Padaryk iš manęs jungiklį“ gausiai apdovanotas už 2014 m.:
Auksinis scenos kryžius geriausiai 2014 metų šokėjai Gotautei Kalmatavičiūtei už vaidmenis spektakliuose „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir „Apollo“;
„FORTŪNA-2014“ (Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus teikiamas prizas), Kauno šokio teatrui „AURA“ už geriausią sezono šokio spektaklį;
„FORTŪNA-2014“ (Lietuvos teatro sąjungos Kauno skyriaus teikiamas prizas), kompozitoriui Antanui Jasenkai už originalų garso dizainą;
Jaunųjų teatro kritikų apdovanojimas Kauno šokio teatrui „Aura“ už metų šokio spektaklį „Padaryk iš manęs jungiklį“ ir choreografei Birutei Letukaitei – už geriausiai plėtojamą kūrybinę veiklą;
Jaunųjų teatro kritikų apdovanojimas metų kompozitoriui Antanui Jasenkai už muziką spektakliui „Padaryk iš manęs jungiklį“.
Bilietus galima įsigyti arba užsakyti Varėnos kultūros centro bilietų kasoje (tel. 8 310 52752).
Kasos darbo laikas:
Pirmadienį – penktadienį:
11-14 val. ir 15-18 val. (šeštadienį, sekmadienį ir švenčių dienomis). Kasa taip pat dirba 2 val. iki renginio pradžios. Grupėms taikomos nuolaidos.