Urbanistinio šokio teatras LOW AIR: šokio spektaklis ŠVENTASIS PAVASARIS
Šiuolaikinio ir gatvės šokio spektaklis I. Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais.
Idėjos autoriai ir choreografai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė
Režisierius konsultantas - Vidas Bareikis
Atlikėjai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Brigida Gruodytė, Lukas Karvelis, Raidas Petrauskas
Scenografė - Šarūnė Pečiukonytė
Kompozitorė, aranžuotės autorė - Lukrecija Petkutė-Dailidienė
Kostiumų dailininkė - Aistė Radzevičiūtė
Šviesų dailininkas - Vilius Vilutis
Fotografai: Visvaldas Morkevičius, Milda Kerpauskaitė, Aura Skulskytė
Tekstų autorė: Tautė Bernotaitė, Agnė Tuskevičiūtė
Dizainas - Asta Zaiceva-Stalmakova
Low Air Urbanistinio šokio teatras.
Trukmė: 45
Spektaklio kūrėjai – aktyviai kuriantys jaunosios kartos choreografai, urbanistinės subkultūros atstovai Laurynas Žakevičius ir Airida Gudaitė, dar žinomi kaip kūrybinis tandemas „Low Air“.
2014 metais jie įvertinti Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią metų choreografiją spektakliui „Kelionė namo“. Šiais metais duetas pristato modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją. Tai pirmoji urbanistinė šio kūrinio interpretacija, kurios idėjinė atrama – aukojimo ir aukojimosi ritualai. Aukodami naikiname, aukodamiesi – naikinamės.
Autoriai siekia pažinti kompozitoriaus kūrybą, ruošdamiesi spektakliui analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad dabar tradicijos kitos, nors vis dar tokios pat šventos ir svarbios. Šiandien mes stengiamės dėl kitų vertybių, aukojame save kitiems dievams: vartojimui, masei. Spektaklyje „Šventasis pavasaris“ rodoma ir tuo pačiu stebima, kaip mes elgiamės, kai galvojame, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome, siekiama pažinti, kokio dydžio iš tiesų tie mūsų „nepriklausomybės“ rėmai.
//Lithuanian Dance Scene 2015//The Rite of Spring//Žakevičius&Gudaitė
„Spektaklyje mes žvelgiame į įvairias gyvenimiškas situacijas, perkaldami sceną į gyvenimą, o gyvenimą į sceną, keliame klausimus, kas šventa ir svarbu šiandien ne tik šokėjui, bet kiekvienam mūsų. Nusilenkiame prieš bendrumo jausmo formuojamus rėmus ir patys save į juos talpiname, darome tai, kas mums primetama iš šono, nes esame priklausomi nuo nuomonių. Bet ar tampame dėl to tušti ir banalūs?“ – klausia spektaklio choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.
Menų spaustuvė juodoji salė
Bilietai: 11,20 eur | bilietus platina Tiketa (pirkti internetu)| bilietus galima įsigyti 1 val. prieš spektaklį menų spaustuvėje, atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais.