Urbanistinio šokio teatras „LOW AIR“ pristato: ŠVENTASIS PAVASARIS. Premjera!
Šiuolaikinio ir gatvės šokio spektaklis I. Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais.
Idėjos autoriai ir choreografai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius.
Režisierius-konsultantas - Vidas Bareikis.
Atlikėjai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Brigida Gruodytė, Lukas Karvelis, Raidas Petrauskas.
Scenografė - Šarūnė Pečiukonytė.
Kompozitorė, aranžuotės autorė - Lukrecija Petkutė-Dailidienė.
Kostiumų dailininkė - Aistė Radzevičiūtė.
Šviesų dailininkas - Vilius Vilutis.
Trukmė - 45 min.
SPEKTAKLIS VYKSTA:
2016 m. gegužės 28 d. 18:00
2016 m. gegužės 28 d. 21:00
Nuotraukos autorė: Jurga Anusauskienė
2014 metais įvertinti Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią metų choreografiją spektakliui „Kelionė namo“, šiais metais jie sugrįžta pristatyti naujausią savo kūrinį – modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją.
Nors Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, „Šventojo pavasario“ versijų buvo sukurta gana daug, tačiau praėjus daugiau nei šimtmečiui, šiuolaikiniai kūrėjai pristato pirmąją urbanistinę šio kūrinio interpretaciją.
I. Stravinskio kūrinio partitūroje panaudota daugybė lietuvių liaudies melodijų. Vienas iš pagrindinių spektaklio autorių tikslų – išryškinti tamprų I. Stravinskio muzikinio teksto ryšį su Lietuvių liaudies muzika, atnaujinti ir aktualizuoti kūrinį šių dienų žiūrovui, parodant, jog tradicijos visada gyvos. Spektaklio scenografija ir choreografija – pripildytos lietuviškų tradicijų elementų – kabantis sodas, atpažįstami folkloro judesiai, kurie supinami su šiuolaikinio ir gatvės šokio choreografija.
Spektaklio kūrėjai siekia pažinti kompozitoriaus kūrybą, ruošdamiesi spektakliui analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad dabar tradicijos kitos, nors vis dar tokios pat šventos ir svarbios. Šiandien mes stengiamės dėl kitų vertybių, aukojame save kitiems dievams: vartojimui, masei. Spektaklyje „Šventasis pavasaris“ rodoma ir tuo pačiu stebima, kaip mes elgiamės, kai galvojame, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome, siekiama pažinti, kokio dydžio iš tiesų tie mūsų „nepriklausomybės“ rėmai.
„Spektaklyje mes žvelgiame į įvairias gyvenimiškas situacijas, perkaldami sceną į gyvenimą, o gyvenimą į sceną, keliame klausimus, kas šventa ir svarbu šiandien ne tik šokėjui, bet kiekvienam mūsų. Nusilenkiame prieš bendrumo jausmo formuojamus rėmus ir patys save į juos talpiname, darome tai, kas mums primetama iš šono, nes esame priklausomi nuo nuomonių. Bet ar tampame dėl to tušti ir banalūs?“ – klausia spektaklio choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.
Šokio spektaklis vyks Menų spaustuvės juodojoje salėje (Šiltadaržio skg. 6, Vilnius):
2016 m. gegužės 28 d. 18:00
2016 m. gegužės 28 d. 21:00
Informacija apie bilietus:
Bilieto kaina: 10 Eur. Bilietai Tiketos kasose ir internetu. Likę bilietai - 1 val. iki renginio menų spaustuvėje. Bilietus galima rezervuoti el.p.: spektakliai@menuspaustuve.lt. Atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais.