AURA: „Monstras“
Kauno šokio teatras „Aura“ ir Cie Samuel Mathieu (Lietuva/Prancūzija)
Renginys vyks 2015 m. lapkričio 5 d. 19:00 VDU Didžiojoje salėje, Kaune
Choreografija – Samuel Mathieu (Prancūzija).
Muzika – Maxime Denuc (Prancūzija).
Kostiumų dailininkė – Eglė Sakalaitė.
Šviesos: Samuel Mathieu, Vladimiras Šerstabojevas.
Šokėjai: Niels Claes, Oksana Griaznova, Haruka Suzuki, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Laura Witzleben, Omer Lavie, Love Hellgren, Ema Nedobežkina, Paulius Prievelis.
Trukmė – 50 min.
Tas, kuris kaunasi su monstrais, turi būti budrus, kad pats netaptų monstru. Kai ilgai žvelgi į bedugnę, bedugnė pradeda žvelgti į tave.
Frydrichas Nyčė, „Anapus gėrio ir blogio“
Kažkur, svetimose šalyse, kur vyksta permainos, kur tautos bruzda ir sukyla, kur žodžiai, kūnai ir vaizdai pasirengę susirėmimui, prasideda pasipriešinimo sąjūdis. Kibirkštis tūno vyrų ir moterų, aukų ir liudytojų, maištautojų ir budelių širdyse. Parodymai, elgesio manieros, kūnų pozicijos – viskas sumišę, susilieję į žymę, tarsi į randą, į įsčių atmintį, kurioje panardinta visa žmonija. Tyrimas paremtas įspūdžiais, nuomonėmis, jausmais, visa užaštrinta gyvenimo negandų, kurių kaltininkas – represorius. Stebima kolektyvinė atmintis ir tautos sąvokos kaita per amžius.
Atsitraukimas. Tuštuma. Sabotažas. Masė juda iš kairės į dešinę nuolat svirdama į vieną pusę savo baimių link. Laikas eina, skrandžiai susisukę į mazgus, tarsi persivertę. Galiausiai viskas nurimsta ir grimzta į užmarštį. Tai nuosekli visuomenių amnezija, kuri pažadina žiaurumą ir per visą istoriją vis suteikia progą išlieti ant kitų tą siaubą, kurį tik mes, monstrai, galime pademonstruoti.
MONSTER by AURA Dance Theatre & Cie Samuel Mathieu
Baimė glūdi kiekviename iš mūsų. Norint ją išaiškinti, reikia tik gana giliai pažvelgti į save.
Andrė Marlo, „Žmogaus būtis“
„Fiziškas, energetiškas ir muzikinis kūrinys nudažytas unisonais, neatitikimais ir kontrastais, girdomas atminties istorijomis ir prisiminimais, pripildytas kiekvieno patirtimi, ir kuris, aš tikiuosi, nepasiduos laikui, išsilies per emocijas ir atitolins monstro, kuris miega mumyse, pabudinimą“, teigia Sameul Mathieu.
Bilietus platina Kauno šokio teatras „Aura“ ir Tiketa.
Daugiau informacijos skaitykite tinklalapyje www.aura.lt.