SHOCK ACADEMIA kulminacija: kokio šokio nusiplenėme?
2017-04-27
Balandžio 27-30 dienomis žiūrovai kviečiami stebėti Lietuvos ir kitų Europos aukštųjų mokyklų studentų pasirodymus, dalyvauti konferencijoje ir diskusijoje apie šokio kaip socialinių reiškinių išraiškos sampratą, o būsimiems ir esamiems šokio profesionalams rengiamos kūrybinės dirbtuvės. Kulminaciją festivalis pasieks balandžio 29-ąją – tądien visame pasaulyje bus švenčiama Tarptautinė šokio diena.
Šeštadienio rytą festivalis skirs būsimiems šokio profesionalams – moksleiviams, besiruošiantiems bei dar tik svarstantiems stoti į šiuolaikinio šokio specialybę. LMTA Centrinių rūmų Karoso salėje šiuolaikinio šokio specialybę pristatys viena žymiausių Lietuvos choreografių Aira Naginevičiūtė, pastaruoju metu savo kūrinius dažniau pristatanti už Europos ribų, ir ryškiausia Lietuvos šokio kritikė, viena iš tarptautinės sėkmės sulaukusio performanso „Dior in Moscow“autorių Ingrida Gerbutavičiūtė. Praktinius studijų rezultatus atskleis šokėjos, LMTA alumni Erika Vizbaraitė ir Agnietė Lisičkinaitė; pastaroji vėliau pakvies į nemokamą praktinį šokio seminarą-konsultaciją.
Agnietė Lisičkinaitė
13.30 Menų spaustuvėje prasidės „šokio pietūs“, kurių metu bus rodomas į Didžiosios Britanijos universitetų penketuką patenkančios Ormskirko Edge Hill aukštosios mokyklos studentų spektaklis „Getting to a Better Place“. Choeografę Michelle Man ir šokėjus kurti šį darbą įkvėpė eilėraščių rinkinys apie tėvų ir negalią turinčių jų vaikų pokalbius. Bendradarbiaujant su universiteto Sveikatos ir Atlikimo meno studijų akademikais sukurtas pasirodymas, skatinantis diskusijas apie ligos ir negalios paveiktus gyvenimus.
Iškart po spektaklio, 14 valandą, festivalis kviečia į konferenciją SHOCK ACADEMIA TALKS ir diskusiją tema „Šokis – tai (socialinis) produktas?“ Choreografės Tai ChristineGaigg („2ND NATURE“šokio teatras, Austrija) ir FlaviaGhisalberti („Butoh-Off“ šokio festivalis, Šveicarija) savo pranešimuose nagrinės šokį kaip galimybę kalbėti apie aktualiausias socialines problemas. T. Ch. Gaigg pranešimą rems savo neseniai pristatytu šokio spektakliu apie 2016-ųjų žudynes Orlando naktiniame klube. Konferenciją ir po jos vyksiančią diskusiją moderuos Gilija Žukauskienė, šokėja, choreografė ir pedagogė, tyrinėjanti sociokultūrinių praktikų (ypatingai – šokio) reikšmę pokyčiams visuomenėje.
Flavia Ghisalberti-Art Unlimited
19 valandą festivalis persikels į LOFTĄ Švitrigailos gatvėje, kur tris pasirodymus pristatys užsienio mokyklų atstovai. Pirmoji – lietuvė Goda Žukauskaitė, studijuojanti Amsterdamo Teatro ir Šokio akademijoje, ir jos solo darbas „St. One“ arba „Šventas vienis“. Šokėjai iš Krokuvos universiteto spektaklyje „ThreeDaysofSnow“ kalbės apie trečios būtybės atsiradimą iš dviejų žmonių, dvilypių charakterių sąjungos ir santykių.
Goda Žukauskaitė. Lauros Vansevičienės nuotrauka
Studentai iš šiandieninės Lietuvos kelrodės žvaigždės Estijos, Talino universiteto, pristatys šokėjų vyrų sukurtą spektaklį „Kiisuall, AH!?“, kuriame patys savęs klausia, kas atsitinka vyrams, patekusiems moterų įtakon. Spektaklis paremtas Charles Bukowski romano „Moterys“ motyvais.
Kompozicija Tdos3_Lenkija
Shock academia kviečia patirti šokį pačiomis įvairiausiomis formomis ir švęsti Tarptautinę šokio dieną visa savaitgalį. Visi festivalio renginiai nemokami; į praktinius seminarus reikalinga registracija.
"Šokio pasaulyje: naujienos, įvykiai, jų vertinimas ir komentarai“ projektą dalinai remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.