Naujasis Baltijos Šokis'18: Omar Rajeh / „Maqamat“ šokio teatras (Libanas)
Idėja ir režisūra: Omar Rajeh
Atlikimas: Koen Augustijnen, Ziad Ahmadie, May Bou Matar, Moonsuk Choi, Youssef Hbeisch, Samir Nasr Eddine, Omar Rajeh, Ziyad Sahahb, Anani Sanouvi
Choreografija: Koen Augustijnen, Omar Rajeh, Anani Sanouvi ir Hiroaki Umeda
Muzika: Ziad Ahmadie, Youssef Hbeisch, Samir Nasr Eddine ir Ziyad Sahhab
Perkusija: Youssef Hbeisch
Balsas: Nohad Rajeh
Scenografija ir kostiumai: Mia Habis
Garso indžinierius: Jean-Christophe Batut
Šviesos: Victor Duran Manzano
Techninės dalies vadovas: Nadim Deaibes
Techninės dalies asistentas: Salim Abou Ayyash
Siuvėjas: Georges Jamo
Grafika ir animacija: Joe Elias / Nimslabs
Nuotraukos: Tony Elieh
Produkcija: „Maqamat Beit El Raqs“
Koprodukcija: BIPOD (Beiruto tarptautinė šokio platforma), „Tanzquartier Wien“, Liuksemburgo miesto teatrai, „CCN de La Rochelle“ / „Cie Accrorap-Direction Kader Attou“, Pfalzbau-Ludwigshafeno teatras, Fabbrica Europa fondas
Premjera: 2016 m.
Trukmė: 75 min.
Ibrahim Dirani
„Su gerais draugais... ir geru maistu... galime paklausti, kada gyvensime, jei ne dabar?“ (M.F.K.Fisher, „Valgymo menas“)
Keturi choreografai ir keturi muzikantai, turintys skirtingą meninę patirtį ir idėjas, esantys iš skirtingų žemynų, šalių ir kultūrų, susitinka ant scenos vykstančiame maisto pokylyje. Jie kalbasi, geria, juokiasi, šoka ir drauge gamina maistą. Paprastas susitikimas, kuris taps sudėtingesnės choreografijos ir konceptualaus pasirodymo pradiniu tašku. „Beytna“ yra kvietimas į kitų namus, menininko profesiją ir choreografinę konstrukciją. Tai kvietimas, patvirtinantis įvairovę, paliečiantis praeities formas ir situacijas ir ieškantis naujo ritmo, modelio ir logikos.
BEYTNA
„Maqamat“ šokio teatrą 2002 m. Libane įkūrė Omaras Rajeh. Per gana trumpą laiką trupė tapo pagrindine organizacija, kurianti ir plėtojanti šiuolaikinį šokį Libane ir arabų regione. Šiandien šis teatras laikomas libaniečių šiuolaikinio šokio scenos pradininku.
Jau penkiolika metų trupė rengia pasirodymus ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Ji taip pat remia, rengia ir pristato naujų menininkų kūrinius. Be kūrybos, „Maqamat“ šokio teatras, kartu su tarptautinių ir vietos partnerių tinklu, siekia sukurti šiuolaikinio šokio infrastruktūrą Beirute. Vienas svarbiausių teatro laimėjimų yra jau trylika metų gyvuojančios BIPOD – Beiruto tarptautinės šokių platformos – sukūrimas (tai vienas turtingiausių ir svarbiausių šiuolaikinio šokio festivalių arabų pasaulyje).
Omaras Rajeh – choreografas, šokėjas ir „Maqamat“ šokio teatro meno vadovas. Jis laikomas šiuolaikinio šokio Libane pradininku. Po teatro meno studijų Libano universitete ir šokio studijų Surėjaus universitete Didžiojoje Britanijoje, jis įkūrė „Maqamat“ šokio teatrą.
Jo choreografijose žaviai ir patraukliai sprendžiami kasdieniai klausimai, rūpesčiai ir įžvalgos. Intensyvus ir įtakingas Omaro darbas nuolat kelia klausimus nagrinėdamas individualią žmogaus patirtį ir ieško ypatingos fizinės formos.
Jis yra BIPOD, platformos „Moultaqa Leymoun“, pristatančios ir plėtojančios jaunų ir žinomų arabų menininkų darbus, įkūrėjas. Taip pat Libane, Sirijoje, Palestinoje ir Jordanijoje veikiančio Masahat regionio šiuolaikinio šokio tinklo bendraįkūrėjas.
Bilietai: 20 Eur. Bilietus galima įsigyti Tiketa.
Nuolaidos: Tiketa klubo nariams 25 proc.; DailyCard 25 proc.; Studentams/moksleiviams/senjorams 20 proc.; Teatro ir šokio moksleiviams/studentams/profesionalams 50 proc.; Scenos menų profesionalams (pateikus pažymėjimą, kasoje) 50 proc.