„Low Air“ kontaktinės improvizacijos ir partneriavimo seminaras
Judėti kartu su kitu kūnu, kita sąmone yra iššūkis, ypač jei siekiama sklandumo, darnos, įvairumo. Tai žino kiekvienas, bent šiek tiek ragaujantis šokio duonos.
Dėka S. Paxton kontaktinės improvizacijos technika egzistuoja jau nuo 1972 m. ir šiomis dienomis yra plačiai paplitusi visame pasaulyje. Siekiant geriau pažinti ir įvaldyti šią techniką nepakanka tiesiog daug šokti su partneriu - tai visa eilė pratimų bei uždavinių.
Agnietė: „Mintis surengti seminarą kilo dar kuriant mūsų su Sigita spektaklį „Popular problems“, kuriame lygiai 40 minučių vyksta nuolatinis fizinis kontaktas. Metus laiko „prasitrynus“ viena į kitą kyla labai daug pastebėjimų apie fizinį šokio kontaktą, kuriuo norėtųsi pasidalinti su visais.“
Sigita: „Nesame šios srities profesionalės, tačiau labai žingeidžiai tyrinėjame šį lauką. Turėjome paskaitas akademijoje, stažavomės Berlyne pas kontaktinės improvizacijos meistrus E. Poulinas ir K. Merzani, o metai kuriant spektaklį atvėrė platesnį suvokimą apie kontaktinę improvizaciją, kurį toliau tyrinėjame savo vedamose šokio pamokose“.
Seminaro turinys
Agnietė ir Sigita: „Savo seminarą grįsime konkrečiais partneriavimo pratimais bei choreografija. Taip pat naudosime kontaktinės improvizacijos pratimus, kurių dėka ieškosime aiškios fizinės jungties su kitu kūnu, kiek peržengiant buitinio kontakto suvokimą ir nesibaiminant kito žmogaus. Esame dvi merginos todėl seminare pateikiama medžiaga bus pritaikyta ne tik įprastam duetui (vyrui ir moteriai), bet ir merginų duetams. Nors vyrukams taip pat bus ką veikti.“
Mokytojos:
Agnietė Lisičkinaitė 2015 m. baigė šiuolaikinio šokio magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, doc. A. Naginevičiūtės klasėje. Kaip choreografė 2014 metais su šokėja bei choreografe S. Juraškaite debiutavo Menų spaustuvės programoje Atvira erdvė'14 pristatydamos spektaklį "Popular problems". Agnietė šoka „Šokio teatras AIROS“ spektakliuose bei dalyvauja įvairiuose šokio projektuose visoje Lietuvoje. Šokėja ir choreografė nuolat stažuojasi įvairiuose kursuose bei mokymuose - ką tik grįžo iš Airijos, kur su choreografe G. Grinevičiūte rezidavo Firkin Crane šokio centre bei pradėjo kurti naują savo spektaklį. „Low Air“ šokio mokyklos mokytoja.
Sigita Juraškaitė 2007-2009 m. studijavo Klaipėdos universitete choreografijos specialybę, nuo 2009 iki 2013 studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vaidybos ir šiuolaikinio šokio specialybę. Sigita šoka šokio teatro „AIROS“ spektakliuose, taip pat bendradarbiauja su Agnija Šeiko bei dalyvauja kituose projektuose kaip šokėja, choreografė. Nuolatos dalyvauja tobulinimosi kursuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
„Popular problems“. Manto Puidos nuotrauka.
Pamokų laikas
Spalio 10 d. (šeštadienis) - 11.00 - 13.00 (viena pamoka).
Spalio 11 d. (sekmadienis) - 11.00 - 13.00 (viena pamoka).
Pamokų kaina
Viena pamoka - 15 €.
Viena pamoka su Low Air šokėjo kortele - 13 €.
Už abi dienas, dvi pamokas - 30 €.
Už abi dienas, dvi pamokas su Low Air šokėjo kortele - 25 €.
Būtina išankstinė registracija el. paštu: info@lowair.lt (registracijoje nurodant savo vardą, pavardę, el. paštą, tel. numerį ir pamokų laiką).
Vietų skaičius ribotas.
Daugiau informacijos skaitykite tinklalapyje https://www.facebook.com/events/1012584872096468/.