> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
(Be)kulminacijų
Kauno šokio teatras „Aura“ | Lietuva
Gegužės 7, šeštadienis
21.00 Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Choreografija ir režisūra: Liza Baliasnaja
Šokėjai: Niels Claes, Oksana Griaznova, Love Hellgren, Paulius Prievelis
Garso montažas: Andrius Stakelė
Premjera: 2015 m.
Trukmė: 45 min.
„(Be)kulminacijų“ – tai bandymas sukurti erdvę, kurioje per atpažįstamas formas įprasta tampa klausimų ir abejonių šaltiniu. Kadangi simboliai, nurodantys į tam tikrą kultūrinę sferą, yra iškelti iš konteksto, jie tampa nauja raiškos forma, iš kurios yra vystoma choreografija. Naujumas nėra mūsų tikslas, greičiau tai yra kvietimas pažvelgti į gerai žinomus elementus kitaip ir sukurti judesio struktūrą, kuri kviečia mąstyti ir abejoti tuo, ką žinome.
„Šiame procese kūrybiškumas nėra susietas su įspūdingumu ir originalumu. Kūrybiškumas gimsta ieškant naujų netikėtų kombinacijų, kurios, tikiuosi, padės interpretuoti tai, ką matome scenoje iš kito žiūros taško. Tai, kaip populiarioji kultūra formuoja mūsų pasaulėžiūrą, mane intriguoja ir gąsdina. Man įdomu, ką žiūrovas suvokia kaip normą, ką mano esą keista ir nepriimtina. Juk viskas, ką transliuoja „(Be)kulminacijų“, yra tai, su kuo susiduriame kasdien“, – sako spektaklio choreografė Liza Baliasnaja.
„Bekulminacijų / Klymaxless“
Liza Baliasnaja jau nuo šešerių mokėsi Kauno choreografijos mokykloje. 2009–2011 m. šoko Kauno šokio teatro „Aura“ trupėje, vėliau studijavo „Artez“ menų akademijoje Nyderlanduose. Po metų studijų Olandijoje ji buvo pakviesta mokytis P.A.R.T.S Briuselyje, Belgijoje. Čia ji pradėjo scenos menų ir choreografijos studijas, vadovaujamas choreografės Anne Teresos De Keersmaeker. L. Baliasnaja dalyvauja įvairiuose projektuose kaip atlikėja, bendraautorė ir choreografė.
Kauno šokio teatras „Aura“ – šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta šokio studija „Aura“, 1995 m. buvo įregistruota kaip Kauno miesto teatras. Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą, išugdė visą būrį profesionalių šokėjų, papildžiusių šokio padangę. „Aura“ nuolat dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, užsienio ir Lietuvos choreografais, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, jau 25 metus rengia tarptautinį šokio festivalį „Aura“. Teatras reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje užsienio valstybių ir nuolat inovatyviomis idėjomis papildo šokio pasaulį.