> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
Patirties koeficientas
RUBBERBANDance grupė | Kanada
Gegužės 7, šeštadienis
18.00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Didžioji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Choreografas: Victor Quijada
Kompozitorius: Jasper Gahunia
Šviesų dailininkas: Yan Lee Chan
Kostiumų dizainerė: Julie Charland
Šokėjai: James Gregg, Franklin Luy, Zachary Tang, Lavinia Vago, Lea Ved, Marilyne Cyr
Garso operatorius: Jean-François Gagnon
Premjera: 2013 m.
Trukmė: 75 min.
„Patirties koeficientas“ sukurtas „RUBBERBANDance“ grupei bendradarbiaujant su „The CanDance Network Creation Fund“, „Danse Danse“, „Grand Theatre Kingston“, „Guelph Dance“, „Le Theatre Hector-Charland“ ir „la Société de la Place des Arts“ bei „Segal Centre for Performing Arts“.
„RUBBERBANDance“ grupė dėkoja kūrėjų komandai už dosnumą ir paramą. Taip pat dėkoja fotografui Michaeliui Slobodianui.
„RUBBERBANDance“ grupei suteikta Kanados menų tarybos, Kvebeko, Ontario, Monrealio menų tarybų parama.
Nepaprastas Victoro Quijados ir Anne Plamondon duetas per pastaruosius dešimt metų išvystė nepakartojamą braižą, kuris atsispindi visoje „RUBBERBANDance“ grupėje. Naudodami RUBBERBAND metodą šeši išskirtiniai atlikėjai šį unikalų judėjimo stilių atskleidžia savo kūnais, kurių galimybės svyruoja nuo klasikinio, šiuolaikinio ir gatvės šokio iki cirko meno.
Nuotrauka: Quotient Michael Slobodian
Choreografas V. Quijada, tyrinėdamas žmonių santykius per teatrą, bet ne per aiškinamą manierą, pasitelkia menininko požiūrį, kuris yra pusiau asmenybės nagrinėjimas, pusiau kompozicinė disertacija. Spektaklyje „Patirties koeficientas“ kūrėjas supina priklausomybės, atstūmimo, empatijos ir priėmimo situacijas ir parodo jas atletiškai ir tiksliai. Ilgas bendradarbiavimas su kompozitoriumi Jasperu Gahunia ir šviesų dailininku Yan Lee Chan parengė sceną V. Quijados laiko poveikio, savęs suvokimo ir identiteto tyrinėjimams.
Nuotrauka: Quotient Michael Slobodian
Victoras Quijada – „RUBBERBANDance“ grupės choreografas, įkūrėjas, atlikėjas ir meno vadovas. Jo kūrybinis darbas išraiškingai iškonstruoja ir pritaiko choreografinius principus hiphopo ideologijai, tiria žmoniją per unikalų estetikos susiliejimą. Jo vizija išsiskleidžia teatrinių interpretacijų, improvizacijų ir filmuotų vaizdinių užpildytoje veiksmo vietoje.
Victoras, dėmesį traukiantis ir atviras šokėjas, būdamas 26 metų paliko hiphopo klubus gimtajame Los Andžele ir pradėjo atlikėjo karjerą su tokiomis tarptautiniu mastu pripažintomis postmodernaus šokio ir baleto trupėmis kaip THARP!, „Ballet Tech“ ir „Les Grands Ballets Canadiens de Montréal“.
Nuo 2002 m., kai įkūrė „RUBBERBANDance“ grupę, Viktoras su trupe ir bendradarbiaudamas su kitais atlikėjais sukūrė 24 šokio spektaklius. Su savo trupe jis gastroliavo Šiaurės Amerikoje, Europoje, Japonijoje ir Meksikoje.
Nuotrauka: Quotient Michael Slobodian
Jo kaip choreografo, režisieriaus ir dramaturgo vardas įrašytas daugybės filmų kūrėjų sąrašuose. 2003 m. Victoras taip pat yra gavęs Bonnie Bird Šiaurės Amerikos apdovanojimą ir Peterio Darrello Choreografijos apdovanojimą, 2009 m. – OQAJ / RIDEAU prizą, 2010 m. – Princesės Grace fondo stipendiją. Nuo 2007 iki 2011 m. jis rezidavo „Place des Arts“ Monrealyje, Penktojoje salėje.