> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
Jautienos valdovas
Ieva Misevičiūtė | JAV / Lietuva
Gegužės 8, sekmadienis
21.00 Menų spaustuvė, Kišeninė salė
Bilietai: Tiketa.lt
Idėjos autorė, režisierė ir atlikėja: Ieva Misevičiūtė
Meninė patarėja, judesio ir buto trenerė: Vangeline
„Jautienos valdovo“ premjera įvyko LAXART meno centre Los Andžele. Spektaklis buvo parodytas Pompidou centre Paryžiuje; „Hauser&Wirth“ Ziuriche; „Basel LISTE“ Bazelyje, Šveicarijoje; „Block Universe“, RADA, Londone,; „MoMa PS1“ Niujorke kaip Didžiosios Niujorko bienalės dalis ir kt.
Premjera: 2015 m.
Trukmė: 40 min.
Spektaklyje „Jautienos valdovas“ Ieva Misevičiūtė pristato įsikūnijimų seriją – šokio ir kalbos veiksmus, kuriuose vaizduojami objektai, žmonės, reiškiniai ir filosofinės idėjos. Spektaklis atsigręžia į pirminį pamėgdžiojimo veiksmą, kuris matomas ir pačiuose teatro bei komedijos pagrinduose. Vaidinimas ir įsikūnijimas yra tai, nuo ko prasideda teatras. Antra vertus, tai ir akcentai, dėl kurių teatras apkaltinamas dirbtinumu ir netikrumu.
Nuotrauka: Michael Underwood
Kad ir kaip būtų, galbūt tas „tikrumo“ neišpildymas teatre ir yra mėginimas pavaizduoti tikrovę. Galbūt vieta, kur susitinka šokis ir kalba, ir yra loginis kompromisas. Čia įsikūnijimai žengia toliau už žmogiškų savybių imitavimo ribų – tokių kaip radikalus vaišingumas, paviršutinės žinios, mažas veidas už tavęs, man nerūpi draugai, norėčiau tėvų, ir šių nustatymų neįmanoma sustabdyti. Paskutinis spektaklio įsikūnijimas paremtas buto liežuvio šokio technika, kai atlikėjo kūnas po truputį pasiduoda judesiui, apversdamas įsikūnijimo mechanizmą ir teatrinį aktą priartindamas prie ritualo.
LORD OF BEEF // IEVA MISEVIČIŪTĖ
Ieva Misevičiūtė (g. 1982 m.) yra Niujorke gyvenanti performanso menininkė, dirbanti vizualiųjų menų ir teatro srityse, įgijusi du magistro laipsnius – kultūros analizės ir politikos mokslų – Kauno ir Amsterdamo universitetuose. Menininkės teigimu, diplomo gynimas – vienas įspūdingiausių akademiniame gyvenime sutinkamų performansų. Visą jaunystę ji dirbo cirke, yra įvaldžiusi įvairias judesio ir improvizacijos technikas. Šiandien I. Misevičiūtės pasirodymų geografija itin plati. Štai tik keletas vietų, kuriose menininkė surengė pasirodymus: „MoMA PS1“, „The Kitchen“ Niujorke; „Time-Based Art Festival“ Portlande; „Beursschouwburg“ teatras Briuselyje; „dOCUMENTA“ (13) Kaselyje; „de Appel“ meno centras Amsterdame; Pompidou centras Paryžiuje; „Performa 09“ Niujorke; „Le Mouvement: Performing the City“ Šveicarijoje ir kt. Menininkės praktika jungia fizinį teatrą, šokį, stand-up, buto, spekuliatyvią akademinę kalbą ir skulptūrą.