> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
within and between
ZebraLine | Kipras
Gegužės 3, antradienis
18.30 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Didžioji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Koncepcija, idėja, choreografija: Julia Brendle ir Marios Constantinou
Muzika: „Mew“, „Comforting sounds“, montažas – Panos Partzis
Premjera: 2015 m.
Trukmė: 13 min.
„Tema (...) gali būti identifikuota. Tai ta įvykių klasė, kuri nutinka dėl bendro reiškinių susidūrimo vienoje vietoje ir vienu metu. Esminiai elgesio atributai čia yra žvilgsniai, gestai, pozicijos ar žodiniai pareiškimai, kuriais žmonės, norėdami ar nenorėdami, nuolat maitina situacijas. (...)
(...) mums reikia identifikuoti nesuskaičiuojamą gausybę elgesio šablonų ir natūralių sekų, skubiai atsirandančių žmonėms būnant vieniems su kitais.“
Ištraukos iš Ervingo Goffmano knygos „Bendravimo ritualai: esė apie akis į akį elgseną“ (1964 m.).
Nuotrauka: Pavlos Vrionides
Julia Brendle „Palucca-School“ Dresdene ir „Codarts“ universitete Roterdame studijavo šokį. Vokietijoje ir Nyderlanduose ji bendradarbiavo su Felixu Ruckertu, „Theater Thikwa“, „Dansateliers“, Katja Erdmann-Rajski, TELOS šokio trupe ir „Τhe Meekers Company“. Taip pat dirbo su Rosemary Lee, Milena ir Georgios Koulas, Chloé Melidou ir Roula Klevovoulou (Omada Pende), Maria Kyriakou, Aelion šokio trupe ir Alexanderiu Michaeliu. Nuo 2010 m. ji dėsto šokį ir šokio teoriją Nikosijos universitete, Kipre.
Marios Konstantinou studijavo vaidybą Technis Karolos Koun teatro dramos mokykloje. Jis bendradarbiavo su Technis Karolos Koun teatru, Kipro teatro organizacija, „Versus Theatre Company Open“, „Paravan“, „Fresh Target Theatre“, teatro trupe „One-Off“ ir „Alpha Square“.
Nuotrauka: Pavlos Vrionides
Julia ir Marios kartu pradėjo dirbti 2014 m. Jų bendrų paieškų interesas – kaip sujungti teatrinę ir fizinę spektaklio dalis. Jie bendradarbiavo statant Heinerio Müllerio „Bildbeschreibung“ Limasolyje, taip pat „I I“ Kipro vasaros šokio festivalyje.
2015 m. sukurtą „within and between“ kūrėjai rodė Zawirowanios festivalyje Varšuvoje, Lenkijoje, „The Buffer“, „Fringe Festival“ ir Europos šokio festivaliuose Nikosijoje, Kipre. 2015 m. abu kūrėjai rezidavo Šokio namuose Limasolyje ir gavo kvietimą dalyvauti „B-motion“ festivalyje Basano del Grapoje, Italijoje. Tais pačiais metais Marios ir Julia įkūrė „ZebraLine productions“ ir dabar dirba prie naujų projektų.
WITHIN AND BETWEEN