> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
Striptizas
Pere Faura | Ispanija
Gegužės 5, ketvirtadienis
19.00 Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
N-16
Idėja ir režisūra: Pere Faura
Atlikėjai: Pere Faura ir Demi Moore
Vaizdas: Pere Faura
Muzika: Carlos Jobim and Annie Lenox, mixed by Ivo Bol
Šviesos: Paul Schimmel and Pere Faura
Technika: Sergio Roca
Teksto ištraukos iš leidinių: „Undressing the First Amendment and Corestting the Striptease Dancer“ (Judith Lynne Hanna), „Striptease. The Art of Spectacle and Transgression“ (Dahlia Schweitzer), „Narrative Striptease in the Nightclub Era“ (Ben Urish)
Dramaturgijos patarimai: Jeroen Fabius
Prodiuseris: Frascati teatras (Amsterdamas)
Premjera: 2008 m.
Trukmė: 40 min.
Spektaklis „Striptizas“ – tai striptizas teatrui ir tiesiog įdėmiam žvilgsniui. Striptizas – tai pasirodymas ir susirinkimas, kuris su humoru ir ironiškai palygina teatro renginį su nusirenginėjimo menu. Ką tikimės pamatyti, kai einame į teatrą? Ir kada einame žiūrėti striptizo? O kada einame žiūrėti spektaklio pavadinimu „Striptizas“?
Nuotrauka: Rafael Gavalle
Spektaklis pasakoja apie visus šiuos lūkesčius, apie troškimo mechanizmą, esantį abiejose pusėse, apie gundantį santykį tarp atlikėjo ir žiūrovo. Žiūrovas su savo įdėmiu žvilgsniu galiausiai ir tampa pagrindiniu šio striptizo veikėju.
Nuotrauka: Rafael Gavalle
Striptease / 2013 (en) / pere faura
1980 m. Barselonoje gimęs Pere Faura 2006 m. baigė Naujojo šokio plėtros mokyklą Amsterdame, o jo baigiamasis darbas laimėjo ITS festivalio apdovanojimą ir buvo pasirinktas „DansClick“ gastrolėms po visą Olandiją. Tais pačiais metais P. Faura tapo reziduojančiu choreografu Frascati teatre Amsterdame, kur ir sukūrė daugelį savo darbų, pristatytų tarptautinei publikai. 2009 m. kūrėjui įteiktas prestižinis Charlotte Köhler Prijs apdovanojimas.
Baigęs Amsterdamo choreografijos magistro studijas jis grįžo į Barseloną, kur tęsė darbą įvairiuose kūrybos centruose ir bendradarbiavo su skirtingais atlikėjais, tokiais kaip Iñakis Alvarezas, Joanas Escofetas, „Aggtelek“, „Desilence Studio“ ir kitais.
P. Fauros darbai paremti popkultūros, tokios kaip striptizas, disko, miuziklai ar pornografija, detalių perteikimu. Visa tai jis sumaišo su teatro papročiais ir elementais ir sujungia į įvairialypę choreografiją.
Nuotrauka: Rafael Gavalle
P. Faura yra kolektyvo ARTAS („ARTistas ASociados a La Poderosa“) narys ir vienas G.R.U.A. („Grup de Recerca d’Universos Artístics“) įkūrėjų kartu su Claudia Solwat ir Anna Rubriola. Be choreografo veiklos, ji užsiima programų ir meninio fono kūrimu įvairiose erdvėse.