> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
Korpusas
Elina Lutce, Krista Dzudzilo | Latvija
Gegužės 6, penktadienis
21.00 Menų spaustuvė, Kišeninė salė
Bilietai: Tiketa.lt
Choreografė ir šokėja: Elina Lutce
Dailinininkė, kostiumų dizainerė: Krista Dzudzilo
Muzika: Didonės rauda iš Henry Purcello operos „Didonė ir Enėjas“; dainuoja – Tatiana Troyanos, atlieka – Anglijos kamerinis orkestras, diriguoja – Raymond Leppard
Šviesos: Janis Snikeris
Prodiuseris: šiuolaikinio šokio trupė ARA
Vykdančioji prodiuserė: Madara Makovska
Parama: Rygos miesto taryba, Latvijos kultūros kapitalo fondas
Premjera: 2015 m.
Trukmė: 40 min.
Kūno judesiai – tai kalba. Kūnas juda ir kalbasi pats su savimi, su aplinka, su kitu kūnu. Ši komunikacija dažniausiai yra suplanuota, tačiau daug jos yra ir automatinės. Kūnas turi suvaržymų ir žmogus prie jų pripratęs. Suvaržymai tampa jo ir kūno kalbos dalimi. Barokinė forma – tai modernaus, į nelaisvę paimto žmogaus hiperbolė. Žmogus visada nori būti gražus, net jei jam sunku ne tik judėti, bet ir kvėpuoti.
Choreografė ir šokėja Elina Lutce kūrė šiuolaikinio šokio pasirodymus ir choreografiją teatre „Daile“ (nominacija „Judesio menininkas 2013“ Nacionaliniuose teatro apdovanojimuose), Latvijos nacionaliniame teatre, M. Čechovo Rygos rusų teatre ir Latvijos nacionalinėje operoje. Šiuolaikinio šokio choreografijos bakalauro laipsnis įgytas Latvijos kultūros akademijoje. Papildomi mokymai: „Winter Melt“ meistriškumo kursai, festivalis „Deltebre Dansa“, tarptautinis Vienos šokio festivalis „ImPulsTanz“, „Ultima Vez“ meistriškumo kursai.
Krista Dzudzilo yra vizualiųjų menų kūrėja. Ji modeliavo kostiumus pasirodymams Latvijos nacionalinėje operoje, M. Čechovo Rygos rusų teatre, Latvijos nacionaliniame teatre, Valmieros dramos teatre, „Dirty Deal“ teatre. Nominuota kaip „Kostiumų menininkė 2014“ Nacionalinio teatro apdovanojimuose. Vizualiųjų menų bakalauro laipsnį įgijo Latvijos menų akademijos Piešimo skyriuje. Šiuo metu studijuoja magistrantūrą Audiovizualinių menų fakultete, Latvijos menų akademijoje. Su E. Lutce menininkė bendradarbiauja jau ketvirtą kartą.