> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
Ritmas yra šokėjas
Henri Hütt | Estija
Gegužės 5, ketvirtadienis
19.00 Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Idėjos autorius ir atlikėjas: Henri Hütt
Muzika: Algorütmid
Šviesos: Villu Konrad
Stilistė: Kaie Olmre
Nuotraukos: Hannes Aasamets
Koprodiuseris: Kanuti Gildi SAAL
Rėmėjai: Estijos kultūros fondas, „PACT Zollverein Essen“, Vaizduojamųjų menų forumas
Premjera: 2014 m.
Trukmė: 45 min.
Kas paverčia ritmą ritmu ir šokėją šokėju?
Mano asmenybės formavimosi laikotarpiu vienas dažniausių klausimų buvo: „Kokią muziką mėgsti?“ Taip tikėjausi susirasti kompanionų ir nustebinti kitus savo žiniomis apie subkultūras. Pirmiausia man visada labiau nei žodžiai ir prasmė rūpėjo melodija ir ritmas. Tada ir pradėjau keliauti per kultūrines erdves ieškodamas ritmo, kuris man patiktų. Buvau labiau orientuotas į Šiaurės šalis. Pagaunu save lyginantį dabartį su praeities situacijomis, kai pirmą kartą išgirdau tam tikrą ritmą. Nuoširdumas, rimtumas ir mintys, kurios yra dabar, lyginamos su tomis, kurios buvo anksčiau, tada vėl dabar, paskui vėl į praeitį ir tai kartojasi... Kokiu ritmu sekti? Gal tai mano širdies plakimas, gal žingsniai, gal nesėkmių repeticijos, gal tai motyvacija kasdien judėti laipteliu pirmyn.
Nuotrauka: Hannes Aasamets
Henris Hüttas – jaunas atlikėjas, kurio choreografija paremta šokio meno ir technologijų studijomis Estijos menų akademijos Scenos menų fakultete. Kūrėjas labiausiai domisi vizija, kurioje susijungtų technologijos ir žmogaus prisilietimas. Todėl ir dirba daugiausia ties žmogaus ir mašinos santykiu, bet ne per programavimą, o per visiškai apgaulingo metodo praktiką. Čia ir yra visa reikalo esmė – svarbus santykis, kuriame kūno judesys scenoje funkcionuoja toli už flirto ribų.
Jis suformavo santūraus atlikėjo poziciją prieš populiarią nebūties srovę ir dabar dirba su egzotiškomis žodelio „ne“ priešingybėmis. Nuo 2010 m. H. Hüttas kasmet sukuria po vieną pasirodymą ir koncentruojasi į klausimus apie kasdienį meną. Tuštybė ir ambicijos stumia jį į priekį, savo svajonės link. Kol jos siekia, kūrėjas dar ir susikuria sau darbo.
Henri Hütt "Rhythm is a Dancer" (short overview)