> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
So Blue
Fou Glorieux | Kanada
Gegužės 3, antradienis
20.30 Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Idėjos autorė ir choreografė: Louise Lecavalier
Kūrėjai ir atlikėjai: Louise Lecavalier, Frédéric Tavernini
Choreografės asistentė ir repetitorė: France Bruyère
Šviesos: Alain Lortie
Muzika: Mercan Dede
Papildoma muzika: Normand Pierre Bilodeau, „Daft Punk“, Meiko Kaji
Remikso prodiuseris: Normand Pierre Bilodeau
Kostiumai: Yso
Prodiuseriai: „Fou Glorieux“, koprodiuseriai: Tanzhaus nrw (Diuseldorfas), Théâtre de la Ville (Paryžius), Hellerau (Dresdenas), Nacionalinis menų centras (Otava), Festival TransAmériques (Monrealis)
Rezidencija ir peržiūra: Szene Salzburg
Louise Lecavalier remia Kvebeko menų ir literatūros taryba, Kanados menų ir Monrealio menų tarybos.
Premjera: 2012
Trukmė: 55 min.
Louise Lecavalier vadinama Kanados šiuolaikinio šokio ikona, o pasirodymas „So Blue“ žymi jos kaip choreografės vulkanišką išsiveržimą žymioje užburiančios mūzos ir virtuoziškos atlikėjos istorijoje.
Nuotrauka: Ursula Kaufmann
Jos pareigų ir pripažinimo šešėlis, kaip tiki pati kūrėja, yra sielos atspalvis. Apibūdindama šį kūrinį, L. Lecavalier teigia: „Norėjau kūnui leisti pasakyti viską, ką jis trokšta išsakyti, be jokios cenzūros, kad iš spontaniškų judesių gausos iškiltų kas nors tikra ir nekontroliuojama.“ Pirmas 30 minučių spektaklyje girdimas energingas, svaigulingas Turkijoje gimusio monrealiečio Mercano Dede garso takelis išryškina rizikingą L. Lecavalier solo šokį. Antroje dalyje prisijungus Frédéricui Tavernini jų gaivališka bendra energija pasiekia svaiginamas aukštumas.
Nuotrauka: Andre Cornellier
Louise Lecavalier nuo 1981 iki 1999 m. dirbo su choreografu Édouardu Locku ir žymiąja Kanados trupe „La La La Human Steps“. Šis išskirtinio aktyvumo laikotarpis pažymėtas ne tik jau mitiniais tapusiais darbais, bet ir smagiu bendradarbiavimu su legendinėmis muzikos figūromis – Davidu Bowie, Franku Zappa. Ekstremalus atlikėjos šokis, pripildytas liepsnojančios energijos, žadino vaizduotę ištisai kartai. Nuo 2006 m., kai įkūrė savo pačios trupę „Fou Glorieux“, L. Lecavalier naudojosi kūrybine laisve tyrinėti šokį su išskirtiniais choreografais: Teddu Robinsonu, Benoîtu Lachambre‘u, Crystal Pite, Nigelu Charnocku, Fabienu Prioville, Deborah Dunn ir Jakopu Ahlbomu, taip pat su kitų sričių kūrėjais.
Nuotrauka: Andre Cornellier
2012 m. pabaigoje choreografė sukūrė „So Blue“, kurį pristatė jau penkiolikoje šalių. Tai buvo jos pirmasis pilnos trukmės choreografijos darbas, sukurtas su F. Tavernini. Įžymioji šokėja ir choreografė apdovanota daugybe apdovanojimų. Niujorko žurnalas „Time Out“ pernai, anonsuodamas „So Blue“ pristatymą šiame mieste, rašė: „...Lecavalier buvo „La La La Human Steps“ pankė princesė, agresyviai jaudinantis É. Locko šokio hibridas, pagamintas iš roko jautrumo ir baletinio tikslumo. (...) Per visą „So Blue“ Lecavalier nesiliauja stebinti tuo, ką gali jos kūnas, ir būdu, kuriuo jos intensyvumas komunikuoja su mumis.“