> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
DATA
Cie Manuel Roque | Kanada
Gegužės 6, penktadienis
19.00 Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Choreografija ir interpretacija: Manuel Roque
Meninės patarėjos, repetitorės: Ginelle Chagnon, Indiana Escach, Lucie Vigneault
Scenografija: Marilène Bastien
Šviesos: François Marceau
Prodiuserė: Judith Allen
Muzika: Fauré („Requiem“)
Plėtros konsultantas: Denis Bergeron („Prom-Art“)
Projektą parėmė Kvebeko menų ir literatūros taryba, „l’Usine C“ (Monrealis), „Circuit-Est Centre Chorégraphique“ ir „OperaEstate“ (Basano del Grapa, Italija).
Premjera: 2014 m.
Trukmė: 50 min.
„Kylanti Monrealio scenos žvaigždė Manuelis Roque'as savo kūrinyje DATA kapstosi kolektyvinės pasąmonės gelmėse. Kupinas emocijų ir dinaminių impulsų jis žiūrovui pateikia įspūdingą ir labai jaudinantį pasirodymą pagal Fauré „Requiem“ muziką.
Nuotrauka: Marilene Bastien
Vienas likęs išdžiūvusioje saloje tarp metalinius totemus primenančių riedulių žmogus ima giliau tyrinėti kūną. Jo kompasas krypsta į tai, kas virpančiai gyva, ir net mažiausias kaulas ar sąnarys, mažiausias odos lopinėlis yra pilni gyvybės. Galiausiai jo atidus žvilgsnis progresuoja, kūnas tampa tamprus. Kūrėjas išdrįsta pažvelgti į pasaulio pradžią ir pasakoja žmonijos istoriją. Mitiniai gyvūnai pradeda trykšti iš vidaus, o jo kūnas iškyla į paviršių bandydamas galimybių ribas ir stengdamasis išlaikyti pusiausvyrą. Atsiranda kančios ir kankinimų blyksniai: perkreiptas veidas, sulaužytas riešas, nepakeliamas rankų ir kojų sunkumas. Tačiau švytintis jo torsas – tai džiaugsmas, kuris spinduliuoja tada, kai visos žvaigždės yra tvarkingai išsirikiavusios ir susietos su kiekvienu šios visatos elementu. Nepakartojama.“ (Fabienne Cabado)
Data (extraits)
Manuelis Roque'as, be įvairios ir intriguojančios šokėjo karjeros su tokiomis trupėmis ir choreografais kaip Marie Chouinard, Dominique'as Porte, Peteris Jamesas, „Sylvain Émard Danse“, „Fortier Danse-Création“, Danielis Léveillé, ir pats yra choreografas. 2013 m. jis įkūrė savo vardo trupę, o jau 2014 m. sausį Menų vietoje (Place des Arts) Monrealyje pristatė projektą „In Situ“. Jo naujas solo kūrinys DATA 2014 m. rudenį buvo pristatytas „Usine C“ meno centre. Spektaklyje tyrinėjama tapatybės sąvoka ir jos kaita per formą ir stiprų fizinį pasirodymą. Šis darbas buvo parodytas „Bassano del Grappa“ („OperaEstate“) Italijoje ir „L’Usine C“ Monrealyje, kur sulaukė itin gausių publikos ovacijų ir buvo gerai įvertintas kritikų.
M. Roque'o kūrybinga visata orientuota į šiuolaikinių kalbų auginimą, kinestetikos virtuoziškumą ir tvirtos laikysenos paieškas. Besirutuliojantis aplink šiuolaikinį žmogų jo darbas siekia atverti sąmonę ir pateikti jautrius, poetiškus ir autentiškus meninius teiginius.