> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
The Black Piece
WArd/waRD | Belgija
Gegužės 9, pirmadienis
20.00 Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Didžioji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Idėja, režisūra ir choreografija: Ann Van den Broek
su: Jan Deboom, Louis Combeaud, Konstantinos Kranidiotis, Emma Seresia, Frauke Mariën
ir su: Thomas Bust, Gregory Frateur, Alvinio Molina, Nicolas Rombouts, Dario Tortorelli, Bob Van den Broek, Els en Koen Van den Broek, Marc Vanrunxt
Operatorius / kinematografas: Bernie van Velzen
Rankinė lempa: Ann Van den Broek
A. Van den Broek asistentės: Marie De Corte, Judit Ruiz Onandi
Muzikos kompozicija: Arne Van Dongen
Vokalas: Gregory Frateur
Scenografija: Ann Van den Broek, Bernie van Velzen
Kostiumai: Ann Van den Broek, Judith Van Herck
Grimas: Jos Brands
Patarėjas: Marc Vanrunxt
Techninė komanda: Frank van Schie
Produkcijos vadyba: „fa-bricage“ / Anne-lyke van den Elshout
Biuro vadyba: Ruth Bruyneel
Vadyba: Ton Driessen
Viešinimas: Ilse van Dijk
Nuotraukų autoriai: Quirine Reijman, Maarten Vanden Abeele
Tarptautiniai užsakymai: Line Rousseau/A Propic
Grafikos dizaineris: De Zagerij
Premjera: 2014 m.
Trukmė: 80 min.
Juodas. Raminantis, apgaubiantis, saugus ir intymus. Šis juodumas yra kupinas judesio, pilnas ir tuščias tuo pat metu. Galingas, sluoksniuotas. Kūnai chaose. Kūnai fantazijoje. Spektaklyje „The Black Piece“ Anna Van den Broek kviečia žiūrovus keliauti kartu į choreografinius ieškojimus ir atrasti kitokį juodumą. Tą juodumą, kuris nuolat patraukia, reikalauja dėmesio, intriguoja ir sukuria ilgai trunkantį įspūdį. Grupė šokėjų ir operatorius nukelia žiūrovus į tamsumą. Kamera pasirodyme atskleidžia tai, kas liktų nepamatyta ir neišgirsta. Antra vertus, spektaklis tuo pačiu metu verčia susimąstyti, kas regima scenoje, ir kelia klausimą, ar tai, kas matoma, yra tikra.
Nuotrauka: Maarten Vanden Aabeele
A. Van den Broek šiam kūriniui įkvėpė Michaelio Pastoureau knyga „Juoda, spalvos istorija“. Per amžius žmonės juodai spalvai sumanydavo įvairių reikšmių. Juoda dažnai reiškia gedulą, tačiau ir primena žmonėms karines organizacijas. Madinga juoda spalva jungia odinius švarkelius ir juodus „Chanel“ kostiumus ar gotikos stilių. A. Van den Broek juodumui kūrinyje leidžia būti raudona gija, kuri vieną akimirką prikausto dėmesį, o kitą nutolsta kaip Davido Lyncho filmas.
Nuotrauka: Maarten Vanden Aabeele
Vaizdai, apšvietimas, judesys, garsai, Bernie van Velzeno kinematografija, Arne Van Dongeno garsiniai vaizdiniai, dainininko Gregory Frateur (Dez Mona) balsas – visa tai spektaklyje „The Black Piece“ pažadina pojūčius ir griauna visus lūkesčius.
Ann Van den Broek, WArd/waRD
WArd/waRD yra flamandų-olandų šokio trupė, įkurta Belgijos choreografės Ann Van den Broek. Per pastaruosius 15 metų ji paliko savo žymę Belgijos ir Nyderlandų šokio scenoje ir dėl savo aiškios, prieinamos šokio idiomos ir savitos estetikos užsitarnavo solidžią reputaciją tarptautiniame šokio pasaulyje.
Nuotrauka: Maarten Vanden Aabeele
Baigusi šokio mokslus Roterdamo šokio akademijoje A. Van den Broek dešimt metų dirbo kaip šokėja. Visą tą laiką tyrė, ieškojo ir vystė savo pačios šokio kalbą. 2000-ųjų gruodį ji nusprendė imtis savo choreografinio darbo. Dirbdama su „vzw WArd/waRD“ (Antverpenas), „Korzo Productions“ (Haga) ir „Danswerkplaats Amsterdam“ A. Van den Broek sukūrė nemažai spektaklių. Pasirodymai „Quartet with One“ (2002 m.), „FF+Rew“ (2002), „FF+Rew 60:00“ (2005 m.), „E19 (richting San José)“ (2006 m.), „Co(te)lette“ (2007 m.), „I Solo Ment“ (2008 m.) ir „We Solo Men“ (2009 m.) buvo puikiai sutikti publikos ir išgirti olandų bei tarptautinių kritikų.
Pagrindiniai A. Van den Broek darbo elementai yra žmogaus elgesio modeliai, proto būsenos ir mūsų laikus atspindintys įspūdžiai. „Instinktyvios“ ir „sprogstančios“ kaip ir „kontroliuojamos“ išraiškos buvo naudojamos jos darbui charakterizuoti.
Nuotrauka: Maarten Vanden Aabeele
Jos spektakliai „Co(te)lette“ (2008 m.) ir „The Black Piece“ (2015 m.) laimėjo „Zwaan“ („Gulbės apdovanojimą“) įspūdingiausio šokio kūrinio kategorijoje. „Gulbės apdovanojimas“ yra prestižiškiausias Nyderlandų šokio apdovanojimas, įteikiamas „The VSCD“ (Teatrų ir koncertinių salių direktorių asociacijos) vardu ir vadinamas olandų šokio „Oskaru“. „The Black Piece“ už stiprų tarptautinį potencialą 2015 m. taip pat laimėjo „Dioraphte Dance Award“.
Nuotrauka: Maarten Vanden Aabeele