> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'16
Contemporary? – SPECIAL EDITION
Menų spaustuvė | Lietuva
Gegužės 8, sekmadienis
19.30 Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: Tiketa.lt
Idėjos autoriai, choreografai ir atlikėjai: Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė ir Mantas Stabačinskas
Dramaturgė: Sigita Ivaškaitė
Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis
Nelabai jaunų jaunųjų menininkų labai šiuolaikinio šokio (ne)labai spektaklis „Contemporary?“ skirtas specialiai festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ jubiliejui.
Nuotrauka: Dmitrijus Matvejevas
Spektaklis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ Metų scenos meno reiškinio kategorijoje (2013 m.). Spektaklio šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis nominuotas Geriausio jaunojo menininko prizui (2013 m.).
Premjera: 2013 m.
Trukmė: 60 min.
Šokėjas Mantas Stabačinskas festivalyje „Naujasis Baltijos šokis“ dalyvavo 18 kartų. Aktorius ir šokėjas Paulius Tamolė – 2. Tad 18 + 2 = 20-ojo festivalio proga ypatingas, įvairias patirtis scenoje ir užkulisiuose sukaupęs spektaklis „Contemporary?“.
Tikriausiai pirmą kartą Lietuvos scenoje trys žinomi aktoriai ir šokėjai su ironija pažvelgė į šiuolaikinio šokio kūrimo temą. Iš ko susideda kontemporari spektaklis? Apie ką jame kalbama? Kokie daiktai yra reikalingi? Ar žiūrovai supranta kūrėjus? Ar jiems reikia aiškinti?..
Nuotrauka: Dmitrijus Matvejevas
Spektaklis tapo puikiu Lietuvos šiuolaikinio šokio veidrodžiu ir ambasadoriumi, labiausiai įvertintu šio laikotarpio šokėjų pasirodymu, skinančiu apdovanojimus ir kritikų liaupses ne tik gimtinėje, bet ir toli už jos. Apkeliavęs ne vieną šiuolaikinio meno festivalį, kūrybinę komandą gastrolių nuvedęs nuo artimojo užsienio (Baltarusija, Latvija, Ukraina) iki tolimojo Azerbaidžano, vaidintas ir šoktas įvairiomis kalbomis – dabar spektaklis sugrįžta į Menų spaustuvės sceną, kad apžvelgtų ne tik savo gyvavimo metus, bet ir festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ dvidešimtmetį.
„Rekomenduojama bijantiems ar tiesiog nemėgstantiems šiuolaikinio šokio, o dar labiau – šios meno šakos gerbėjams. Nerekomenduojama neturintiems humoro jausmo ir nesuprantantiems ironijos.“ (Goda Dapšytė, žurnalas 370, 2013-12-15)
Agnė Ramanauskaitė 2009 m. baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir įgijo aktorės-šokėjos specialybę. Yra dirbusi šokio, teatro ir operos spektakliuose su ryškiais Lietuvos ir užsienio režisieriais, choreografais: Jonu Vaitkumi, Agniumi Jankevičiumi, Oskaru Koršunovu, Carolyn Choa, Aira Naginevičiūte, Vyčiu Jankausku, Gyčiu Ivanausku, Jérôme'u Meyeriu ir kt. „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvauja nuo pirmo festivalio 1996 m. 2013 m. su kolegomis apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklį „Contemporary?“.
Mantas Stabačinskas yra laisvai samdomas šokėjas-choreografas, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, buvo ilgametis Kauno šokio teatro „Aura“ narys. 2013 m. įgijo šokio edukologijos bakalauro diplomą Lietuvos edukologijos universitete. Nuo 1997 m. šoka Lietuvos ir užsienio choreografų, tokių kaip Aira Naginevičiūtė, Birutė Banevičiūtė, Birutė Letukaitė, Johannesas Wielandas, Annie Viger ir Franckas Apertet bei kitų, spektakliuose. 2006 m. buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ geriausio šokėjo kategorijoje, o 2013 m. pelnė net du apdovanojimus – Geriausio metų šokėjo ir už Metų scenos menų įvykiu pripažintą „Contemporary?“.
Paulius Tamolė 2009 m. baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo aktoriaus-šokėjo specialybę. Dar būdamas studentas jis dirbo su garsiausiais Lietuvos ir užsienio režisieriais bei choreografais: Jonu Vaitkumi, Agniumi Jankevičiumi, Yana Ross, Aira Naginevičiūte, Birute Letukaite ir kt. 2007 m. buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ už metų debiutą. 2013 m. su kolegomis apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklį „Contemporary?“.
Nuotraukos: Dmitrijus Matvejevas