Lietuviai šoks sci-fi spektaklio „Senseless“ premjeroje Paryžiuje
2017-02-17
Šių metų kovo 3 d. viename prestižinių Paryžiaus teatrų „Auditorium Saint-Germain“ bus pristatoma šokio teatro „Re-United Now-Here“ premjera – spektaklis „Senseless“, kurį atliks lietuvių ir prancūzų šokėjai. Rudenį tikimasi pristatyti šį spektaklį ir Lietuvoje.
Kuriant spektaklį „Senseless“, pasineriama į Maurice Merleau-Ponty filosofiją apie suvokimo fenomenologiją, tyrinėjamas mūsų pasaulio suvokimas per pojūčius, t. y. jutiminio pažinimo procesus (rega, klausa, skonis, uoslė ir lytėjimas). Ar kada nors esate abejoję savo tikrovėsprigimtimi? Ar užduodate sau klausimą, kas yra tikra? Ar tikrovė – tai kontakto su išoriniu pasauliu sukeltų signalų per pojūčius visuma, interpretuota smegenų pagalba? Tuomet kuo skiriasi tikrovė nuo sapno?
Spektaklis turi mokslinės fantastikos prieskonį – tyrinėjama žmogiškoji prigimtis ateityje, kur manipuliuojant žmogiškuosius pojūčius bandoma sukurti „superžmogų“, kur visuotinę tvarką palaiko androidai, o įvairiems darbams atlikti yra specialiai kuriami žmogiškieji klonai.
Šokio teatro „Re-United Now-Here“ meno vadovė ir choreografė Sakurako (LT/NL/FR) nuo 2015 m. yra ilgalaikė menininkė rezidentė „Château Éphémère“ (Paryžiuje). Praėjusių metų liepos ir rugsėjo mėnesį Sakurako pirmą kartą vedė buto kūrybines dirbtuves ir Lietuvoje (OKT ir VDA), kurių metu susiformavo entuziastinga jaunos kartos aktorių ir šokėjų komanda. Su šia komanda sausį vyko spektaklio „Senseless“ kūrybinės dirbtuvės Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Sakurako yra Paryžiuje gyvenanti performanso menininkė, dirbanti vizualiųjų menų, teatro ir šokio srityse. 2008 m. Sakurako baigė šiuolaikinio meno Rietveldo akademiją Amsterdame. Buto ir kitų japonų kovos ir scenos menų mokėsi pas įvairius meistrus Japonijoje. 2012 m. įkūrė šokio teatrą
„Re-United Now-Here“. Šiandieninė jos pasirodymų geografija itin plati: menininkė surengė pasirodymus tarptautinėse scenose: Mažasis teatras (Vilnius), Tenri, Le 104, Le Cube, Theatre du Temps, (Paryžius), OT301, Paradiso, Theatre de Cameleon, Oostblook Theatre (Amsterdamas), SCCA Center for Contemporary Arts (Ljubljana), Äkkigalleria (Jyväskylä), Kuiperdomingos Projects (Berlinas), UrBANGUILD (Kyoto) bei atstovauja Lietuvą bei Olandiją įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose.
TEASER Senseless" by Re-United Now-Here 2016-17
Idėjos autorė ir choreografė – Sakurako
Šokėjai: Tadas Almantas, Eglė Grigaliūnaitė, Ieva Tarejeva, Živilė
Virkutytė, Ciclomène Civelli, Thibaut Cora, Anastasia Kovba, Francesca
Valeri, Alex Zambrano, Ioulia Plotnikova, Juliette Morel, Kenj’y Keass,
Adrien Vexus.
Muzika – Amine Boucekkine
Šviesų dailininkė – Cloé Chope
Trukmė – 60 min.