> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'14
Rengėjai
Globėjai
Contemporary?
Menų spaustuvė | Lietuva
Gegužės 9 d. 20:00, Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: tiketa.lt (20 Lt)
Idėjos autoriai, choreografai ir atlikėjai: Agnė Ramanauskaitė, Paulius Tamolė ir Mantas Stabačinskas
Šviesų dailininkas - Povilas Laurinaitis
Dramaturgė - Sigita Ivaškaitė
Trukmė 50min.
Ar kada nors esate atsidūrę tokioje situacijoje: jau valandą sėdite teatre, priešais jus – šokėjai, neva bandantys atskleisti „prasmę“, o jūsų mintyse skamba vienintelis klausimas: „Kas čia vyksta?!“ Jei taip, Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas ir Metų scenos įvykiu pripažintas nelabai jaunų jaunųjų menininkų labai šiuolaikinio šokio (ne)labai spektaklis „Contemporary?“ – kaip tik jums.
Tikriausiai pirmą kartą Lietuvos scenoje trys žinomi aktoriai ir šokėjai su ironija žvelgia į iki šiol nenagrinėtą šiuolaikinio šokio kūrimo temą. Iš ko susideda šis spektaklis? Apie ką jame kalbama? Kokie daiktai yra reikalingi?
Besiruošdama repeticijoms kūrybinė komanda peržvelgė visą Lietuvos šiuolaikinio šokio istoriją ir nusprendė, kad verta ne tik sugrąžinti jau sukurtus spektaklius, bet visų pirma – dekonstruoti patį kūrybos procesą.
„Vieną dieną ėmėme kalbėti apie šiuolaikinio šokio klišes, su kuriomis susiduriame kasdien, dirbdami. Taip atsirado daug naujos medžiagos ir pradėjome visa tai jungti su mūsų pačių šoktais spektakliais, mūsų požiūriu į šiuolaikinį šokį. Ypač Lietuvoje“, – ironijos savo ir kolegų darbams neslėpė šokėjas, choreografas Mantas Stabačinskas.
Atskleisdami savo kūrybos užkulisius šokėjai ne tik leis žiūrovams išvysti ir repeticiją, ir spektaklį, bet tuo pačiu metu sieks sukurti atvirą diskusiją.
//Lithuanian Dance Scene 2013// Contemporary? // Agnė Ramanauskaitė, Mantas Stabačinskas, Paulius Tamolė
Agnė Ramanauskaitė 2009 m. baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir įgijo aktorės-šokėjos specialybę. Yra dirbusi šokio, teatro ir operos spektakliuose su ryškiais Lietuvos ir užsienio režisieriais, choreografais: Jonu Vaitkumi, Agniumi Jankevičiumi, Oskaru Koršunovu, Carolyn Choa, Aira Naginevičiūte, Vyčiu Jankausku, Gyčiu Ivanausku, Jérôme‘u Meyeriu ir kt. „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvauja nuo pati pirmojo festivalio 1997 m.
Mantas Stabačinskas yra laisvai samdomas šokėjas-choreografas, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, buvo ilgametis Kauno šokio teatro „Aura“ narys. 2013 m. įgijo šokio edukologijos bakalauro diplomą Lietuvos edukologijos universitete. Nuo 1997 m. šoka Lietuvos ir užsienio choreografų, tokių kaip Aira Naginevičiūtė, Birutė Banevičiūtė, Birutė Letukaitė, Johannesas Wielandas, Annie Viger ir Franckas Apertet bei kitų, spektakliuose. 2006 m. buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui geriausio šokėjo kategorijoje, o šiemet šį apdovanojimą už spektaklį „Melancholijos dėžutė“ parsivežė namo.
Paulius Tamolė 2009 m. baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo aktoriaus-šokėjo specialybę. Dar būdamas studentas jis darbavosi su garsiausiais Lietuvos ir užsienio režisieriais bei choreografais: Jonu Vaitkumi, Agniumi Jankevičiumi, Yana Ross, Aira Naginevičiūte, Birute Letukaite ir kt. 2007 m. buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui už metų debiutą.
Daugiau informacijos: Menų spaustuvė
D. Matvejevo nuotraukos