> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'14
Rengėjai
Globėjai
Atmintis
Loros Juodkaitės šokio teatras | Lietuva
Gegužės 10 d. 18.00, Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: tiketa.lt (30 Lt), bilietas galioja ir spektakliui „Kūnai“
Choreografė, šokėja - Loreta Juodkaitė
Kompozitorius - Tomas Kutavičius
Scenografė - Elvita Brazdylytė
Šviesų dailininkas - Vilius Vilutis
Trukmė 55min.
DĖMESIO! Spektaklyje naudojamos žemės.
Spektaklyje „Atmintis“ L. Juodkaitė neria į žmogiškosios atminties gelmes, atidengdama sluoksnį po sluoksnio visuomenės sukurtų žmogaus pavidalų apvalkalus ir mėgindama rasti tikrąją žmogaus savastį.
Spektaklis „Atmintis“ – tai darbas, kurį L. Juodkaitė kūrė visus pastaruosius metus vis grįždama į Vilnių tarp intensyvių kelionių, gastrolių ir pasirodymų skirtingose scenose Europoje ir už jos ribų. Kelionių įspūdžiai, pokalbių nuotrupos, pamąstymai apie politinius, ekonominius, socialinius skirtumus, kurie egzistuoja skirtingose kultūrose ir kurie, nepriklausomai nuo religinės bei istorinės sanklodos, visur vienodai apriboja žmogaus prigimtį, paskatino kūrėją imtis atminties temos.
„Akivaizdu, kad žmonija susikūrė begalinį netikrų norų ir kančių tinklą, kuris remiasi „noro turėti“ mechanizmu. Mes pamirštame dalykų esmę, kurią žinojome, kai buvome kūdikiai. Ir taip sunykstame savo pačių susikurtuose jausmų kalėjimuose“, - sakė L. Juodkaitė.
Spektaklio „Atmintis“ filosofinį pamatą atliepia ir Alberto Camus romanas „Svetimas“, kuriuo L. Juodkaitė taip pat rėmėsi kurdama šį spektaklį. Pasak rašytojo, beviltiškumui ir absurdui galima priešintis protestuojant ir kuriant. Pasak jo, vienintelė pateisinama maišto forma yra Kūryba, o paguoda pasaulyje – Meilė.
Kadangi žmogaus atmintį sudaro keturi taškai – įsiminimas, laikymas atmintyje, atsiminimas ir užmiršimas, spektaklio „Atminties“ choreografija atsiskleis geometriniu kvadratu, kurio centre galima iš arti stebėti žmogų, kovojantį su pačiu savimi, ieškantį būties prasmės savo gelmėse.
//Lithuanian Dance Scene 2014// Atmintis | Memory // Loreta Juodkaitė
Loreta Juodkaitė - šokėja ir choreografė, 2013 m. įkūrė Loros Juodkaitės šokio teatrą. Šiuolaikinio šokio pagrindus ji įgijo Vyčio Jankausko vadovaujamoje modernaus šokio studijoje. Vilniaus dailės akademijoje menininkė baigė scenografijos bakalauro studijas, 2005 m. – Zalcburgo eksperimentinę šokio akademiją (SEAD), o 2013 m. apsigynė teatro režisūros magistro laipsnį Klaipėdos universitete.
Lietuvos šokio scenoje 2006 m. debiutavusios L. Juodkaitės choreografijos darbai sulaukė didelio žiūrovų ir kritikų pripažinimo Lietuvoje, Armėnijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Izraelyje, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje, Turkijoje, Ukrainoje.
Be solinių šokio spektaklių, menininkė bendradarbiauja ir pasirodo su įvairiais Lietuvos ir užsienio menininkais: Valentinu Masalskiu (kartu sukurtas „Salamandros sapnas“ (2006 m.) buvo apdovanotas dviem Auksiniais scenos kryžiais už geriausią metų debiutą ir spektaklio muziką), Thomasu Lebrunu, Rachidu Ouramdane‘u, Ziya Azazi, Kenzo Kusuda.
Daugiau informacijos: Loros Juodkaitės šokio teatras
D. Matvejevo nuotraukos