> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'14
Rengėjai
Globėjai
Kūnai
Ugnė Dievaitytė, Poliana Lima | Lietuva / Brazilija / Ispanija
Gegužės 10 d. 18.00, Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: tiketa.lt (30 Lt), bilietas galioja ir spektakliui „Atmintis“
Koncepcija, režisūra, interpretacija: Poliana Lima, Ugnė Dievaitytė
Muzika - Pablo Sanchez Pulido
Šviesos - Pablo Seoane
Vaizdas: Pau Amengual, Isabella Lima
Fotografija - Barbara Crosetti
Iliustracijos - Denis Forigo
Kostiumai: Poliana Lima, Ugnė Dievaitytė
Trukmė 50min.
Koncepcija
„Kūnai“ yra šiuolaikinio šokio kūrinys, suteikiantis fiziškumo dramatiškumui. Gimęs tiriant galvos judesių galimybes: galvos kaip varomosios jėgos judėjimą, kaip atskirą kūno dalį, galvos nebuvimą, dviejų galvų jungtį, du kūnus be galvos ir pan. Dvilypumas kaip pagrindinė kūrinio idėja išsivystė iš kūno ir jo judėjimo simbolikos. Kūno ir galvos, dviejų kūnų, dviejų būtybių, konflikto ir santarvės, įtampos ir komforto dvilypumas ir santykis.
Vaizdai, atsiradę vykstant kūrybiniam ieškojimui, turi emocinį ir simbolinį turinį, susijusį su šiomis sąvokomis: kontrolė-chaosas, racionalumas-iracionalumas, civilizacija, primityvumas, žmonija, gyvuliškumas, dominavimas-paklusimas, identitetas ir tapatybės stoka.
Spektaklis atskleidžia nuostabią šokių abstrakcijos galią, iš kurios gimsta tiesioginė ir sudėtinga kalba iš kūno į kūną. Scenoje rodomi kūnai – gyvi, judesyje. Kūnas – tai gyvenimo, patirties, dvilypumo šaltinis.
Turinys
Be vardo, be tapatybės. Kūnas ir jo fizinė, jausminga prigimtis. Gyvuliškumas, svajingos ir siurrealistinės formos pasiklysta ir vėl atsiranda, susilieja tarpusavyje ir atsiskiria viena nuo kitos. Pažįstami ir nežinomi kūniški vaizdai.
Kūniškumas judėjime, atskirti ir atkurti kūnai, kovos ir susitaikymo erdvė tarp žmogaus ir gyvulio prigimties.
Žaidimas su neapčiuopiama, nepastovia ir miglota realybe, kuri tave suvilioja, apsupa ir užhipnotizuoja.
Flesh (short version)
Ugnė Dievaitytė savo darbe tyrinėja kūno kaitą, neįprastus judesius ir alternatyvius požiūrius į šiuolaikinį šokį, į šokį apskritai. Ji dirbo su įvairiomis trupėmis ir menininkais iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir Ispanijos: šokio teatru „Aura“, Vyčiu Jankausku, Aira Naginevičiūte, kolektyvu ARCO, Poliana Lima ir kitais. Madride Ugnė dirba trupės „Babiruza danza“ projekte ¿M.R.U.M.?.
Poliana Lima (Brazilija) šokio mokėsi įvairiausiose šokio trupėse San Paule („Borelli cia de dace“, „Mauricio de Oliveira e Siameses cia de dansa“, „P.U.L.T.S. Choreographic theatre“) ir dalyvavo skirtingų šokio mokyklų mokymuose. Madride Poliana dirbo su įvairiais šiuolaikinio šokio teatrais ir menininkais, sėkmingai atliko savo pačios kurtus spektaklius.
Daugiau informacijos: Ugne Dievaityte dance company
Miguelo Angelo nuotraukos