> Projektai > Šokis žodžiu - ne[w]kritika > „Šokis žodžiu - ne[w]kritika'13"
Rengėjai
Globėjai
Kritinio rašymo projektas pradėtas įgyvendinti 2011 metais ir vykdomas trečius metus. Žodžių žaismas pavadinime – nekritika arba new (naujoji) kritika – reiškia, jog projekto dalyviai ieško naujų kelių, kaip galima kitaip matyti, skaityti ir suprasti šokį, kaip galima apie jį kalbėti ir jį analizuoti. Čia nėra mokoma klasikinės šokio recenzijos rašymo pagrindų, atvirkščiai – naujų šokio analizės sprendimų projekto dalyviai ieško pasitelkdami savosios įgytos ar studijuojamos profesijos žinias bei patirtį.
Kadangi Lietuvoje vis dar trūksta reguliariai rašančiųjų apie šokį, projekto organizatoriai siekia ne tik stiprinti ir plėsti šokio kritikos žanrą, bet ir tikisi padėti formuotis visiškai naujai šokio recenzentų kartą.
„Šokis žodžiu – ne[w]kritika“ yra Šiaurės ir Baltijos šalių projekto „Writing Movement“ dalis, kurio tikslas – vystyti ir plėsti šokio kritikos žanrą ir bendrą šokio diskursą.
Projekto seminarus kuruoja ir veda šokio kritikės Ingrida Gerbutavičiūtė ir Vita Mozūraitė bei choreografas ir šokėjas Andrius Katinas. Į bendras diskusijas taip pat kviečiami analizuojamų spektaklių kūrėjai ir (ar) atlikėjai.