Šokio spektaklis ROZETOS AKMUO
Choreografė ir atlikėja - Živilė Virkutytė
Video projekcijų menininkas - Ed Grimoldby
Muzika: Jūra Elena Šedytė ir Andrius Šiurys
Trukmė - 35min.
Sukurta Menų spaustuvėje | Atvira erdvė'17
Kaip atsirado kalba ir kaip ji pasiekė tokią formą, kokią naudojame šiandien? Kaip atsirado toks žymus atotrūkis tarp to, ką galvojame ir to, kaip tai išreiškiame?
"Rozetos akmuo” - judesio ir interaktyvių sensorinių projekcijų spektaklis, kurį įkvėpė Rozetos akmens filosofija. Šokio, vaizdo projekcijų ir muzikos spektaklis tyrinėja verbalinės kalbos atsiradimą, žmonių komunikacijos bei minties struktūros kaitą nuo neverbalinės kalbos laikų iki šiuolaikinės bendravimo struktūros, kurios egzistavimas nebeįsivaizduojamas be technologijų.
Nuotraukų autorius: D. Matvejevas
Spektaklio metu naudojama „Izadoros“ programinė įranga, kurią medijų menininkas ir programuotojas Mark Coniglio sukūrė specialiai darbui su šokėjais. Idėjos plėtojimui spektaklio autorė Živilė Virkutytė taip pat pasitelkė antropologijos, kognityvinės psichologijos žinias. Pasitelkdami vizualines priemones, judesį ir kūną, kaip žmogiškųjų patirčių transliuotoją, kūrėjai kviečia žiūrovą per vaizdą susijungti su emocija, nebijoti prisiliesti, pažinti bei tyrinėti savo emocinio intelekto. Vienas pagrindinių choreografijos kūrimo principų - pasitelkti kūrėjo asmenines ir socialines patirtis ir jas organiškai įkūnyti judesio pagalba.
DĖMESIO - spektaklyje naudojamos stroboskopo šviesos
Apdovanojimai: 2017 m. lapkričio 11 d. Živilė Virkutytė ir Ed Grimodlby su spektakliu "Rozetos akmuo" Didžiojoje Britanijoje laimėjo žiuri apdovanojimą Hull Dance Choreographic Prize konkurse
Bilietai: 9,20 eur | bilietai Tiketos kasose* ir pirkti internetu | atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais | bilietų rezervacija spektakliai@menuspaustuve.lt | bilietų rezervacija galioja 1val. iki renginio.
*Tiketa kasa nuo šiol ir menų spaustuvėje