Vyčio Jankausko šokio teatras: „Akloji dėmė". PREMJERA!
Šokio spektaklis
Idėja, choreografija – Vytis Jankauskas.
Šokis: Giedrė Kirkilytė, Rūta Butkus.
Video projekcijos – Le Fou.
Kostiumų dailininkė – Jolanda Imbrasienė.
Šviesų dailininkas – Povilas Laurinaitis.
Muzika: Raime, Tindersticks, G.H., Colin Stetson & Sarah Neufeld.
Trukmė – 45 min.
Akloji dėmė – tai medicininis terminas, nusakantis kiekvieno žmogaus akies plotyje esančią dėmę, kuri lemia tai, jog mūsų regėjimo lauke atsiranda sklypelis, kurio visiškai nematome, tačiau vaizduotė nejučiomis užpildo šią regėjimo spragą aplinkinio fono smulkmenomis.
Mikko Waltari nuotrauka
Spektaklio kūrėjai klausia ir tiria, ar mes savo kasdienybėje dažnai patys nesusikuriame tokių aklųjų dėmių, kurios lemia tokį mūsų tikrovės matymą, kuriame atsispindi tik tai ką norime matyti, o nepageidaujami tikrovės aspektai tarsi yra pašalinami iš mūsų regėjimo lauko. Ir kaip galiausiai tokie pačių susikurti pasaulėvaizdžiai įtakoja mus ir mūsų tarpusavio santykius.
Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m., o 2004 trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 18 metų šis teatras įsitvirtino kaip itin savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai einantis savo keliu. Trupė ne kartą savo kūrybą yra pristačiusi įvairiuose Lietuvos ir užsienio šokio ir teatro festivaliuose. Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du Auksiniai scenos kryžiai: šokio spektaklis “Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003 – 2004 m. choreografiją ir muziką, antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008 – 2009).
Renginys vyksta:
2015 m. lapkričio 27 d., 19 val.
Menų spaustuvė, Juodoji salė.
Bilietai – 12 €.
Bilietus platina Tiketa. Likę bilietai parduodami 1 val. iki renginio Menų spaustuvėje. Atkreipiame dėmesį: Menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais. Atsiprašome už nepatogumus.