Ana Karenina
Dviejų veiksmų spektaklis Levo Tolstojaus romano motyvais pagal Alfredo Šnitkės, Piotro Čaikovskio, Gustavo Mahlerio ir Andrew Loydo Webberio muziką.
Choreografė ‒ Anželika Cholina.
Scenografas ‒ Marijus Jacovskis.
Kostiumų ir grimo dailininkas ‒ Juozas Statkevičius.
Šviesų dailininkai ‒ Tadas Valeika ir Karolis Juknys.
Trukmė ‒ 2 val. 20 min.
A | CH premjera (Lietuva) ‒ 2010 m. rugsėjo 18 d.
Ana Arkadjevna Karenina ‒ Beata Molytė.
Aleksejus A. Kareninas, jos vyras ‒ Mantas Vaitiekūnas.
Grafas Aleksejus Kirilovičius Vronskis, Anos mylimasis ‒ Gintaras Visockis.
CHOREOGRAFĖ:
„Nesiekiu įrėminti savo spektaklių pasitelkus konkretų žanrą – scenoje man įdomu kurti patį gyvenimą. Sudėtingą daugialypį gyvenimą – apie tokį romane „Ana Karenina“ rašo Levas Tolstojus. Romane susipina tiek daug istorijų, kad nesunku pasimesti. Taip pasimetama ir susidūrus su gyvenimo sudėtingumu. Stengiausi išgryninti tai, kas svarbu man asmeniškai ir kas atpažįstama dabartiniame laike“, ‒ pasakoja A. Cholina.
Paklausta, kodėl scenoje nėra traukinio, kurio tikisi daugelis žiūrovų, choreografė atsakė: „Šiais laikais žmogus žmogų gali sužeisti žodžiu ar veiksmu daug stipriau. Tiesą pasakius, taip buvo visais laikais. Mano spektaklis ‒ ir apie tai“.
Rašydamas romaną „Ana Karenina“ L. Tolstojus pirmąkart prabilo apie moters teisę į laimę, apie tai, kad moteris neturi tapti vyro savimeilės ir pasitenkinimo įrankiu. Gyvenimas pagal taisykles priešinamas tikram gyvenimui, gyvam žmogui. Bet tai tik viena iš choreografei svarbių temų.
„Sutikusi Klaipėdos muzikinio teatro baleto solistę Beatą Molytę supratau – tai mano Ana“, – prisipažįsta A. Cholina. „Šis susitikimas ir paskatino statyti spektaklį. Kauno muzikinio teatro solistas Gintaras Visockis (atlieka grafo Vronskio vaidmenį) – dar vienas atradimas. Šis duetas – itin sėkminga solistų pora“.
Spektaklio scenovaizdį kūrė scenografas Marijus Jacovskis, kostiumus ir grimą – Juozas Statkevičius. Spektaklyje skamba kompozitoriaus Alfredo Šnitkės kūriniai. A. Šnitkės kūryba įvairi ir gili, perteikianti platų emocijų spektrą. Šiuo aspektu muzika ir L. Tolstojaus romanas itin artimi.
Judesio prasme „Ana Karenina“ – vienas iš sudėtingiausių spektaklių, tačiau jame su profesionaliais baleto artistais šoka ir Vilniaus mažojo teatro aktoriai Mantas Vaitiekūnas, Leonardas Pobedonoscevas, Audrius Bružas, Kirilas Glušajevas, Tadas Gryn. „Reikalauju iš jų tiek pat, kiek ir iš baleto artistų, nes po dalyvavimo mano spektaklyje „Vyrai ir moterys“ jie tam pasirengę“, – šypsosi choreografė. Viename spektaklyje suburti keturių Lietuvos teatrų artistai sukūrė ypatingą gyvybės ir tikrumo atmosferą