Debesuota su pragiedruliais. Performansas

Rugsėjo 5 d. 17:00. Vilniaus Pamėnkalnio galerija ( Pamėnkalnio g.1), Vilnius.

Kauno šokio teatro AURA performansas Almyros Weigel parodos atidaryme "Debesuota su pragiedruliais" Vilniuje.

Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje pradedama eksponuoti menininkės Almyros Weigel paroda „Debesuota su pragiedruliais“, kuriame šokančiais kūnais parodą atidarys Kauno šokio teatras „Aura“.
Parodos „Debesuota su pragiedruliais“ idėja kilo žvelgiant į kasdieniškos buities detalę - ant seno laikraščio skiautės suvyniotą siūlų kamuolėlį. Žinoma, reikėjo būti kilus iš tekstilės pasaulio, kad siūlo ir laikraščio skiautės jungtyje įžvelgtum liaudiškos patirties ir civilizacijos pagimdyto informacijos srauto sąryšį. Siūlas – visuotinai paplitęs ryšio simbolis. A. Weigel projekte į vieną meninį audinį asociatyviai apjungiama žiniasklaida ir tekstilė.
Inspiruoti menininkės įdėjos apie žiniasklaidos ir tekstilės santykį, parodos atidaryme pasirodo ir ilgametis menininkės kūrybinis partneris - Kauno šokio teatras „Aura“. Teatro vadovės ir choreografės Birutės Letukaitės teigimu – šios parodos fone per choreografiją galima puikiai atskleisti žiniasklaidos poveikį visuomenei. Žiūrovas turėtų atkreipti dėmesį, kad iš pirmųjų spaudos puslapių plūsta neigiama informacija ir paklausti savęs, ar tai tikrai yra tai, kuo gyvename?
Daugiau informacijos: Aura