Spektaklio „Monstras“ premjera: apie kiekviename mūsų miegantį žvėrį
2015-05-07
Kauno šokio teatras „Aura“ drauge su Prancūzijos šiuolaikinio šokio kompanija “Cie Samuel Mathieu” festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ publikai penktadienį pristatys spektaklio „Monstras“ premjerą.
Iš Kauno šokio teatro  „Aura“ archyvo
Iš Kauno šokio teatro „Aura“ archyvo
Spektaklio tema – žmonijos žvėriškumas. Kaip žmoguje gimsta vidinis monstras? Kodėl jis prabunda? Kodėl žiaurumas tampa norma? Kokia mūsų asmeninė pozicija? Kodėl žmonės, patyrę tiek daug žiaurumo ir priespaudos, ilgainiui pamiršta, ką teko išgyventi ir vėl brenda į tą pačią žiaurumo balą?
Prancūzijoje kuriantis choreografas Samuelis Mathieu tyrinėja priespaudą patyrusių Europos šalių patirtį, bandydamas suvokti, kaip visa tai veikia dabartinį žmonių gyvenimą. Jau vaikų žaidimuose stebime daug žiaurumo ir stiprių, negatyvių emocijų. Tačiau užaugę mes nesiliaujame žaidę šių žaidimų. Choreografo įsitikinimu, žmogus iš esmės labai prieštaringa būtybė. Jis gali būti ir dieviškas, ir čia pat kraštutinai žiaurus. Istorijoje pilna pavyzdžių, kaip esantys valdžioje, neišlaikę pausiausvyros, tampa tironais ir monstrais.
„Šokio aikštelė – tarsi mažas visuomenės modelis, kurioje vyksta galios žaidimai. Kaip juos nutraukti? Klausimas kiekvienam iš mūsų. Atsakymų neturiu. Tiesiog stoju į akistatą su realybe. Kraštutinai fiziškas, energetiškas spektaklis, girdomas prisiminimais ir kiekvieno asmenine patirtimi, tikiuosi, atitolins monstro, kuris miega mumyse, pabudinimą“, – sakė projekto sumanytojas, choreografas S. Mathieu.
Kurti premjerinio spektaklio į Kauno šokio teatrą „Aura“ choreografas atvyko drauge su kompozitoriumi Maxime Denuc. Spektaklio “Monstras” premjera – tai tik viena, kur kas didesnio projekto, kurį įgyvendina šiuolaikinio šokio kompanija “Cie Samuel Mathieu”, sudėtinių dalių. Kiti kūrybiniai etapai vyks Vokietijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Nyderlanduose.
Choreografija – Samuel Mathieu (Prancūzija)
Muzika – Maxime Denuc (Prancūzija)
Kostiumų dailininkė – Eglė Sakalaitė
Šviesos: Samuel Mathieu, Vladimiras Šerstabojevas
Šokėjai: Alejandro Flores Mora,Anna Karen Gonzalez Huesca, Haruka Suzuki, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Laura Witzleben, Lionel Bègue, Love Hellgren, Marie Urvoy, Paulius Prievelis
Trukmė – 50 min.
Kada: Gegužės 8 d., 20 val.
Kur: Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius), Juodoji salė, festivalis “Naujasis Baltijos šokis”
www.aura.lt