Šokio teatras PADI DAPI FISH: šokio spektaklis PAIKOS MERGAITĖS MALDOS
Choreografė - Agnija Šeiko
Šokėjos: Beata Molytė, Aušra Krasauskaitė, Agnija Šeiko
Muzika - Giya Kancheli
Scenografas, kostiumų ir šviesų dizaineris - Artūras Šimonis
Prodiuserė - Goda Giedraitytė
Trukmė: 45 min.
Šokio teatras Padi Dapi Fish
Pasak choreografės Agnijos Šeiko, Paikos mergaitės maldos – tai moters būtis laike ir erdvėje. Šioje vidinių išgyvenimų dramoje, skambant Giya Kancheli kūrinių fragmentams, vyksta ryškus asmeninis egzorcizmas ir visa apimantis laukimas.
Idėja apie šiuolaikines problemas kalbėti per XIX amžiaus estetikos prizmę, A. Šeiko kilo bendradarbiaujant su scenografu Artūru Šimoniu. Spektaklio turinį formuoja šio amžiaus pabaigos dailė ir filosofija, prancūzų poeto Arthur Rimbaud kūryba.Menininkams šis laikotarpis įdomus kaip lūžio mene ir socialiniame gyvenime taškas – modernaus ir postmodernaus meno pradžia. Taip pat šis laikotarpis susijęs ir su moterų laisvėjimo idėja.
Literatūrinį pagrindą sudaro A. Rimbaud poema Paika mergaitė ir Friedrich Nietzsche filosofija: šį gyvenimą... turėsi gyventi dar kartą ir dar begalę kartų.. Amžinas būties smėlio laikrodis bus apverčiamas be paliovos...
Trys šokėjos klaipėdietės Aušra Krasauskaitė, Beata Molytė ir pati choreografė Agnija Šeiko judesiais ir vaizdais pasakos vienos moters būties istoriją, kupiną išgyvenimų ir apgaubtą laukimo dvasios. Jos sielos gelmės kartais primena sudužusį veidrodį.
2012 metais spektaklis „Paikos mergaitės maldos“ buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ kaip geriausias šokio spektaklis.
Bilietai: 8 Eur. Taikoma 25 proc. nuolaida moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems, pateikus teisę į nuolaidą patvirtinantį dokumentą.